• $8,6513
  • €10,1367
  • 491.735
  • 1407.46
1 Ağustos 2021 Pazar 00:40 | Son Güncelleme:

CHP ve HDP nefret saçtı

CHP ve HDP nefret saçtı

Konya'da yaşanan trajediyle ilgili yalan haberlere karşı Ankara'dan uyarılar ve itidal çağrıları gelirken CHP ve HDP temsilcileri, sorumsuz açıklamalarıyla toplumsal barışı tehlikeye atıyor.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, olayla ilgili "HDP üzerinden Kürt halkına yönelik sistematik bir katliam politikası izleniyor." diyerek AK Parti'yi suçladı. Yaşanan vahşeti siyasi malzemeye dönüştürmek isteyen HDP'li Sancar Millet İttifakı'na da Konya'da düzenleyecekleri etkinlikte yan yana olma çağrısı yaptı.

ÖZGÜR ÖZEL YALANI SÜRDÜRDÜ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Saldırının ırkçı saiklerle işlenmiş olma ihtimali, konuyu titizlikle ele almamızı gerektiriyor." dedi. Özel, "Katliamı kınıyor, iktidar partisini kutuplaştırıcı dilinden vazgeçmeye davet ediyorum." ifadesini kullandı.

BRÜKSEL DE KATILDI

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sánchez Amor da provokasyon korosuna katıldı. Amor "İlk kez yaşanan münferit bir yabancı düşmanlığı saldırısını önlemek zor olabilir ama aynı kişilerin tekrar saldırmasını ve aynı Kürt ailenin aynı yerde öldürmesini önleyememek, polisin, savcıların ve hakimlerin affedilmez bir başarısızlığıdır." dedi.

<p>Bayram değil seyran değil, Atina  Belediye Başkanı Kostas Bakoyanni İmamoğlu'nu neden bu kadar sı

Atina, İmamoğlu'nu kullandı mı?

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi