• $31,2221
  • €33,9482
  • 2045.27
  • 9145.31
9 Şubat 2024 Cuma 07:00 | Son Güncelleme:

CHP Öcalan eyleminde

CHP Öcalan eyleminde

CHP Esenyurt İlçe Başkanı ve beraberindeki heyetin, DEM Parti binasındaki ‘Öcalan'a özgürlük' eylemine destek ziyaretinde bulunduğu ortaya çıktı.

CHP Esenyurt ilçe teşkilatının, HDP/DEM Partili PKK sempatizanlarının bebek katili Abdullah Öcalan için özgürlük talebi ile parti binasında başlattığı eylemi ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Terör örgütü PKK yandaşları DEM Parti öncülüğünde teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın özgür bırakılması için 'adalet yürüyüşü' başlatmıştı. Yürüyüşle birlikte DEM Parti'nin teşkilatlarında sözde 'adalet nöbeti' de yapılıyor. Nöbete katılan PKK sempatizanları Öcalan'ın posterleri önünde sloganlar atıyor. DEM Esenyurt İlçe Başkanlığı da İstanbul'daki eylemlerin merkezi durumunda.

SAZ ÇALIP DESTEK VERDİ

Teröristbaşı Öcalan lehine "Biji Serok Apo" sloganları atılan binadaki eyleme CHP'nin Esenyurt İlçe teşkilatının destek ziyaretinde bulunduğu ortaya çıktı. Daha önce "DEM'lenmek iyidir" diye tweet atan CHP'li Esenyurt İlçe Başkanı Hüseyin Ergin başkanlığındaki heyetin ziyareti yine CHP'nin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. CHP'li başkan Ergin'in bağlama çaldığı ziyarete ilişkin fotoğrafların servis edildiği paylaşıma şu not düşüldü: "Esenyurt DEM Parti ilçe Başkanlığını ziyaret ederek, tecritte yakınlarını kaybetmiş Barış Annelerimiz ile sohbet ettik, naçizane desteklerimizi sunduk. Tecrit bir insanlık suçudur ve bu suça iştirak eden her kimse Halkın lanetini alacaktır. Yaşasın adalet, yaşasın halkların kardeşliği."

DEM 4 İLÇEYİ İSTİYOR

CHP ile İstanbul'un ilçeleri için pazarlık yapan DEM'in, Adalar, Esenyurt, Sancaktepe ve Arnavutköy'ün belediye başkanlığı için CHP'den destek istediği kulislere yanşımıştı. 'Kent uzlaşısı' adı verilen kirli ittifakla ilgili DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, iki siyasi partinin de komisyonlarının çalıştığını söylemişti. DEM'lilerin İBB Meclisi'nde de grup kurmalarını sağlayacak kadar belediye meclis üyesi talep ettiği de gündeme gelmişti. w HABER MERKEZİ

EŞBAŞKANLIK KANITI

CHP, Trabzon'un Yomra ilçesinde İYİ Parti'yi destekleme kararı aldı. Gönderilen mesajda genel merkez ve il başkanlığının kararına ek olarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de görüşüldüğünün belirtilmesi dikkat çekti. Mesajda, "Sayın üyemiz 31 Mart Yerel Seçimleri'nde, il başkanlığı, Genel Merkez ve Ekrem İmamoğlu ile yapılan görüşmeler sonucunda ilçemizde mevcut Başkan Mustafa Bıyık ile işbirliği kararı alınmıştır" denildi.

YANLIŞLIKLA ATILMIŞ

CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, "Bu yanlış bir mesajdır" dedi.

İŞTE TERÖRİSTLERİN 'REHİNE' PLANI

Çağlayan Adliyesi önünde polis noktasına saldıran ve bir vatandaşı katleden DHKP/C'li teröristlerin, adliyede rehine ve propaganda eylemine hazırlandıkları ortaya çıktı. Adliye önünde silahlı çatışmaya giren 2 teröristten Emrah Yayla 11.39'da, diğer terörist Pınar Birkoç da 11.40'ta başından vurularak etkisiz hale getirildi. Bu sırada 3 polis yaralandı, vurulan 4 vatandaştan Dilfiraz Karataş hayatını kaybetti. Soruşturmada gözaltı sayısı da 94'e çıktı.

SIRTINDAN VURDU

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Karataş'ın 'polis kurşunuyla öldüğü' iddiasını yalanladı: "Güvenlik kamerası görüntüleri incelediğinde, Karataş'ın vurulduğu anda, polis memurumuzun yan tarafında olduğu görülmektedir. Karataş'a isabet eden kurşunlar ise sırt bölgesinden girmiştir. Dolayısıyla, sırtına isabet eden mermilerin yan taraftan isabet etmiş olması imkansızdır. Terör örgütlerinin propagandasına itibar etmeyin."

HEDEF DURUŞMA

Olay günü, öldürülen teröristlerden Pınar Birkoç'un ablasının 'terör örgütü üyeliği' davasından yargılandığı davanın duruşmasının olduğu öğrenildi. Birkoç'un çantasından içeriği belirlenemeyen bir düzenek, plastik kelepçeler, 48 mermi ve doküman bulundu. AKŞAM'ın edindiği bilgilere göre iki terörist, Birkoç'un ablasının duruşmasına katılarak 'rehine eylemi' yapacaktı. Teröristler, ardından örgüt propagandası için, 'arabulucu' olarak 4-5 gazeteci ve 3 milletvekilinin aranmasını talep edecekti. DHKP/C'liler böylece, önceden belirledikleri isimler üzerinden örgüt propagandasını yapmış olacaktı.

Türkiye ekonomisi hız kesmiyor: Büyüme rakamları açıklandı
Türkiye ekonomisi hız kesmiyor: Büyüme rakamları açıklandı

Türkiye ekonomisi hız kesmiyor: Büyüme rakamları açıklandı

DEM'in bölücülük sevdası! Tülay Hatimoğlulları'ndan skandal 'Kürdistan' çıkışı!
DEM'in bölücülük sevdası! Tülay Hatimoğlulları'ndan skandal 'Kürdistan' çıkışı!

DEM'in bölücülük sevdası! Tülay Hatimoğlulları'ndan skandal 'Kürdistan' çıkışı!

Havacılıkta çağ atlattı! KAAN jeopolitik olarak kritik bir anahtar
Havacılıkta çağ atlattı! KAAN jeopolitik olarak kritik bir anahtar

Havacılıkta çağ atlattı! KAAN jeopolitik olarak kritik bir anahtar