• $7,8439
  • €9,2977
  • 485.114
  • 1211.97
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Şubat 2020 Pazar 10:22 | Son Güncelleme:

CHP kongresinde kadın delegeye hakaret: Otur lan yerine!

CHP kongresinde kadın delegeye hakaret: Otur lan yerine!

Uşak'ta gerçekleşen CHP İl Başkanlığı seçimlerinde, vekil danışmanı Mahir Yaşar, kadın delege Rezzan Çağlar'a "Otur lan yerine sen bir vekille nasıl konuşuyorsun!" diyerek ağır hakarette bulundu.

CHP'nin hemen hemen her kongresinde eksik olmayan kavga, dövüş ve hakaretleşmeler dün bir kez daha yaşandı. Uşak’ta divan başkanlığını CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal'ın yaptığı 37. Olağan İl Kongresi'nde başkanlık için Ali Karaoba ile Erdoğan Atasoy yarıştı.

İHA'nın haberine göre, kongre öncesinde seçime "çarşaf listeyle" mi, "blok listeyle" mi gidileceği oylamaya sunuldu. Seçime delegelerin oy çoğunluğuyla blok listeyle gidilmesi istenirken karara tepki gösteren CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, seçime çarşaf listeyle gidilmesi gerektiğini savundu.

Yalım’ın bu çıkışı salonda itirazlara ve gerginliğe neden oldu. Bazı üyeler Yalım’ın bu çıkışını antidemokratik bulup tepki gösterdi.

Yalım'ın konuşmasının ardından, aday Ali Karaobanın listesinde yer alan ve parti eğitmeni olan Rezzan Çağlar, "Siz kendiniz demokrasiyi uyguluyor musunuz?" diyerek milletvekiline tepkisini dile getirdiği sırada, Yalım'ın danışmanı Mahir Yaşar'ın, "Sen vekil hakkında nasıl böyle konuşursun, otur lan yerine." diyerek Çağlar'a tepki göstermesi üzerine ikili arasında sözlü tartışma yaşandı.

Yaşar'ın, Çağlar'a sözlü şiddette bulunduğu anlar ise kameralara yansıdı. Diğer partili üyelerin de dahil olduğu tartışma sonrası ortam gerginleşirken üyelerden bazıları salonu terk etti.

<p>Azerbaycan ordusunun topraklarını Ermenistan işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonların sü

Azerbaycan, Gubadlı'daki işgalci Ermenistan birliklerini top atışıyla imha etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Brezilya'dan gelen bir gemide 220 kilogram kokain ele geçirildi

A101 22 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğunda neler var?