• $8,6715
  • €10,1787
  • 491.034
  • 1391.91
6 Eylül 2021 Pazartesi 18:33 | Son Güncelleme:

Cezaevi personeli onarmıştı... Eğitim öğretime kazandırıldı

Cezaevi personeli onarmıştı... Eğitim öğretime kazandırıldı
AA

Diyarbakır'da cezaevi personeli tarafından onarılan ve 6 yıldır atıl durumda bulunan okul eğitim öğretime açıldı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Diyarbakır 1 Nolu Yuksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeline teşekkür etti.

Diyarbakır 1 Nolu Yūksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personeli, merkez Kayapınar ilçesinde kırsal mahalledeki bir okulu onararak, öğrencilerin hizmetine sundu.

AA'da yer alan habere göre, Ceza İnfaz Kurumu kampüs yerleşkesine 4,5 kilometre uzaklıktaki Cücük Mahallesinde yer alan ve 6 yıldır kapalı olan Cücük İlkokulu'nun onarılarak eğitim öğretime kazandırılması için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.

Ceza infaz kurumu personeli ve ailelerinin gönüllülük esasıyla katıldığı çalışma ile okul temizlendi, okula su tesisatı çekildi, elektrik tesisatı da işler hale getirildi. Okul yarasa ve yılanlardan temizlendi. Kömürlük temizlenirken, okulda ilaçlama da yapıldı.

Atıl haldeki su deposunu boyayarak, işler hale getiren kurum personeli, yıpranan bayrak direği dahil, binanın içini ve dışını onararak, boyadı, bahçede düzenleme yaptı.

Fiziki yapısı yenilenen ve öğrencilerin eğitimi için sağlıklı bir ortama kavuşturulan okul 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk gününde hizmete açıldı.

Yenilenen Cücük İlkokulu'nda eğitim görecek 1. sınıf öğrencileri bugün ders başı yapmanın mutluluğunu yaşadı.

ADALET BAKANI GÜL SOSYAL MEDYADAN KURUM PERSONELİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Diyarbakır Kapalı Ceza İnfaz Kurumu personelimiz, bir köy okulunun tadilatını üstlendi. Boyasını, temizliğini bir haftada yapıp okulu yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirdi. Personelimizin ellerine sağlık, çocuklarımıza hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsa Özer, 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü İsa Devrim ve infaz koruma memurları ile okulda eğitim öğretime başlayan öğrencileri ziyaret etti.

"OKUL EĞİTİME HAZIR HALE GETİRİLDİ"

Çocuklara çikolata ikram eden Özer, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurum personelinin okulda yaptığı tadilatla eğitim-öğretime katkı sağladıklarını söyledi.

Ceza infaz kurumlarının hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması amacıyla hizmet verdiğini dile getiren Özer, "Okul yaklaşık 6 yıldan beri atıl vaziyetteydi. Bu durumu gören arkadaşlarımız proje yaptı. Gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra burada faaliyete başlandı. Tamir ve tadilatı infaz koruma memurlarımız tarafından yapıldı. Okul eğitime hazır hale getirildi. Bu okulun eğitime katkı sağlaması için yürütülen çalışmalarda emeği geçen bütün memurlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

"YÜRÜME MESAFESİNDE EĞİTİMLERİNİ GÖRECEKLER"

1 Nolu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Devrim okulun tüm bakımını 9 personel ve aileleriyle gönüllülük esasıyla yaptıklarını dile getirerek, bunun çok güzel bir çalışma olduğunu aktardı.

38 öğrencinin eğitim göreceği okulun bugün hizmete açıldığını ifade eden Devrim, "Burada taşımalı eğitim sistemi olduğu için okul atıl duruma düşmüştü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle görüşmeler üzerine okulu tekrar hizmete açmayı planladık. Önce taşımalı eğitim vardı, şimdi ise yürüme mesafesinde öğrenciler eğitimlerini görecekler." diye konuştu.

İnfaz koruma memuru Alperen Uslu da, hafta sonu ve hafta içi mesai sonrası okulun tadilatı için çalışma yürüttüklerini anlatarak, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün sosyal medyadan yaptığı paylaşımla kendilerini onure ettiğini aktardı.

"Bu paylaşım bize gurur verdi." diyen Uslu Bakan Gül'e teşekkür etti.

<p>Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'ye hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'

Erdoğan'dan fahiş fiyat mesajı

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi