• $9,4962
  • €11,0485
  • 548.568
  • 1519.25
29 Mayıs 2021 Cumartesi 20:43 | Son Güncelleme:

Ceyda Düvenci: Kitapları Melisa için yazdım

Ceyda Düvenci: Kitapları Melisa için yazdım

Serebral Palsi hastası olan kızı Melisa'nın toplum içinde sıkıntı yaşamasını istemeyen Ceyda Düvenci, çocukları bu konuda eğitmek için öykü kitapları yazdığını söyledi.

Oyuncu Ceyda Düvenci, Hülya Koçyiğit'in sunduğu 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk oldu. Düvenci, Serebral Palsi hastası olan 10 yaşındaki kızı Melisa için çocuk kitaplarını yazdığını açıkladı. Oyunculuğun yanı sıra öykü kitaplarıyla da çocuk dünyasına giren Düvenci, kızının hastalığı yüzünden sokakta alacağı tepkilere önlem olarak yazarlığa başvurdu. Toplum bilincini bu konuda yeniden oluşturmanın zor olacağını düşünen Düvenci, 'Ya sokakta insanlarla kavgalar edecektim ya da eğitmeye çocuklardan başlayacaktım. Çocukları da nasıl eğitebilirim? Çocuk kitabıyla... Üç kitap yazdım. Bir tanesini Melisa ile birlikte yazdık' diye konuştu.

Oyuncu Bülent Şakrak ile evli olan Düvenci, sağlığı el vermediği için ikinci çocuğu Ali'ye hamile kalmadan ameliyat olduğunu söyledi: 'Hamileliğimde nispeten bebeğin sağlığı çok iyiydi, benim biraz bozuldu ama hiç moralimi bozmadım.'

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, düzenlediği  basın toplantısında, gün

ABD'den 'müttefiklik' vurgusu

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu