• $9,6006
  • €11,1909
  • 553.489
  • 1479.93
5 Ocak 2014 Pazar 02:00 | Son Güncelleme:

Cemaatten sulh mektubu

Cemaatten sulh mektubu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aydınlarla yaptığı kahvaltılı toplantının basına kapalı bölümünde operasyonun hemen ardından gündeme gelen diğer maddeleri de ele aldı.

MEHMET OCAKTAN - İSTANBUL

PARALEL DEVLET: Savcılar alaycı bir üslup kullanıyor. Elleri cebinde konuşuyor. Devletin içindeki yapılanmaları tasfiye etme konusunda kararlıyız. Sulh içinde halletmek istiyoruz. Paralel devlet ayrı cemaat tabanı ayrı. İnsanları mağdur etmeyeceğiz. 
DİNLEMELER: Nasıl bir yapılanma ki benim odama kadar gidip böcek yerleştirdiler. Bizim de bir istihbarat zaafımız olduğunu kabul ediyorum. Şantaj altında çalışamayız. Kimseyle pazarlığa girmeyiz.
FETHULLAH GÜLEN: Uzlaşı içeren bir mektup yollandı. İsim vermeyeceğim. Sadece cemaatte üst düzey bir isimden ulaştırıldığını söyleyeyim.
ÇÖZÜM SÜRECİ: Operasyon açılım sürecini etkilemez. Kürt meselesi demek yanlıştır. Kürt vatandaşımın sorunu olabilir. Avrupa’daki bildiğim devletler bunu körüklüyor. AB ile ilişkilerde gevşeme olmaz. 
YENİDEN YARGILAMA: Yeniden yargılama haktır. Meclis’te düzenleme yapılabilir. Özellikle Ergenekon ve Balyoz sanıklarının yeniden yargılanması konusunda iade-i muhakeme olabilir. Kesinleşmiş davalar için bazı düzenlemelerle ilgili Adalet Bakanlığı’nın çalışması var. 
HSYK ve ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ: HSYK’nın yapısı yeniden düzenlenebilir. Anayasa’yı değiştiremezsek yasalarda değişiklik yaparız.
HATAY’DAKİ TIR: ‘TIR olayı MİT Yasası’nın 26. maddesine göre yasaldır. Yargı üzerine vazife olmayan bir şey yapmaya kalktı. 17 Aralık’ın devamıdır. Her ikisi de paralel devletin işidir. 

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi