• $13,5858
  • €15,2849
  • 793.01
  • 1951.17
16 Kasım 2021 Salı 07:31 | Son Güncelleme:

Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na helalleşme cevabı: Yaşatılan acılarla nasıl helalleşecek

Kemal Kılıçdaroğlu'nun videosuna sert tepki: Şehit aileleriyle nasıl helalleşeceksiniz? AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'na helalleşme cevabı verdi: “Yassıada'da şehit edilenlerin aileleriyle, darbelere verilen destekle, yaşatılan acılarla, kahraman askerlerimizle nasıl helalleşeceksiniz?”

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik toplantı sonrası yaptığı açıklamada iç ve dış politikaya ilişkin önemli mesajlar verdi. Libya ile ilgili gelişmelere değinen Çelik, "Macron'un Türkiye ve Rusya'nın Libya'dan askerlerini çekme çağrısı, Türkiye açısından bir skandaldır. Türkiye orada paramiliter bir güç olarak bulunmuyor, BM'nin daveti üzerine eğitim amaçlı bulunuyor. Burada Türkiye'nin muhatap kabul ettiği, BM tarafından tanınan birileri tarafından meşru ve resmi görülmediği, Hafter'le eşit bir pozisyonda yaklaşımın yeniden gündeme sürüldüğünü görüyoruz. Bunun kabul edilmesi mümkün değil" diyerek şunları kaydetti:

AK Parti MKYK, Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı.

YUNANİSTAN: "Yunanistan saldırgan bir politika izliyor. Silahsız adaların silahlandırılması gayrihukukidir. Biz hem hukuken hakkıyız, hem de sahada her türlü imkana sahibiz. Buna rağmen biz diyoruz ki Yunanistan ile masaya oturalım. Onlar kaçıyor. Yunan Başbakanı Miçotakis'in tek mesaisi, buluştuğu devlet liderlerine Türkiye ile ilgili yalan söylemek."

BAE İLE NORMALLEŞME: "Çeşitli devletler çeşitli zamanlarda problemler yaşayabiliriz, asıl mesele bu problemleri aşabilmek. BAE ile çeşitli meselelerin çözülmesiyle ilgili görüşmeler devam edecektir."

KÜFÜRE SESSİZLER!

KILIÇDAROĞLU: "Kim olursa olsun birisi helalleşme dediğinde buna saygı duymak lazım. Ama mesele şu helalleşme dediğinizde bunun altını nasıl dolduracaksınız? Nitekim son olarak vekil sıfatı taşıyan birisinin şehit ailesine küfrüne karşı da sessiz kaldılar. Yassıada'da şehit edilenlerin aileleriyle, nasıl helalleşeceksiniz? Darbelere destek verilen açık beyanlarla, bu ülkeye yaşatılmış acılarla nasıl helalleşeceksiniz? Bir eski milletvekili hukuk profesörü aynı zamanda 'Bu ülkede ordu kağıt kaplan oldu' demiştir.

Bununla nasıl helalleşeceksiniz? Üniversitede pek çok kızın hayatını karartan siyasetlerle nasıl helalleşeceksiniz? Suriye'deki YPG/PYD bize saldırmaz dediklerinde onların güney sınırımızda devlet kurmasıyla mücadele eden kahraman askerlerle nasıl helalleşeceksiniz? Pek çok mücadele karşısında, Suriye'deki rejimin katlettikleri insanlarla nasıl helalleşeceksiniz? Cumhurbaşkanımızla nasıl helalleşeceksiniz? Şehit ailelerini inciten kendi arkadaşlarının pek çok beyanları oldu, şehit aileleriyle nasıl helalleşeceksiniz?

LÜTFÜ TÜRKKAN: "Küfrü eden kişi önce inkar etti, sonra kabul etti. Fakat özür dilerken bile aileyi dışında tutarak ciddi bir özür bile dileyemedi. CHP, "Bu bir provokasyondur" dedi. Bu küfre bir mazeret bulma çabasına giriyorlar. Kınanması ve lanetlenmesi gereken bir şeydir. Diyelim ki kurgu, buna rağmen bu küfür meşru mudur? Hem bu olay kurgu değildir, kameraların önünde gerçekleşmiştir."

BAŞKAN'DAN ANUŞYAN'IN KARDEŞİNE TAZİYE

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Ermenileri Patrikliği Genel Sekreteri Başrahip Tatul Anuşyan'ın vefatı nedeniyle kardeşi Aren Anuşyan ve Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan'ı telefonla arayarak taziyelerini iletti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, görüşmede, Tatul Anuşyan'ın ailesine ve Ermeni cemaatine başsağlığı temennisinde bulundu.

ÖNCE İNSAN HAYATI

Önceki gün Ankara'ya gitmek için Kısıklı'daki konutundan hareket eden Başkan Erdoğan'ın konvoyu ambulansa yol verdi.

YENİ GRUP BAŞKANI SEÇİLECEK

AK Parti Grup Başkanlığı görevini yürüten Naci Bostancı bir süre önce Başkan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşerek, görevden affını istedi. Bu kapsamda AK Parti TBMM Grubu'nda, yeni Grup Başkanı'nın belirlenmesi için yarın saat 11.15'te toplanacak. Toplantıda, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, 2023 seçimleri kapsamında AK Parti Genel Merkezi'nde görev alacağı için yeni Grup Başkanı'nın belirlenmesi amacıyla, Grup İç Yönetmeliği'nin ilgili maddelerine göre seçim yapılacak. AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK üyeleriyle yapılan istişarede İsmet Yılmaz'ın öne çıktığını ancak Grup Toplantısı'nda karar verileceğini açıkladı.

Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi
Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi

Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi

Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı
Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı

Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı

Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu
Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu

Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!