• $7,3299
  • €8,819
  • 407.722
  • 1526.96
29 Mayıs 2020 Cuma 12:14 | Son Güncelleme:

Çekirge istilası Türkiye'ye gelecek mi?

Çekirge istilası Türkiye'ye gelecek mi"

Çekirge istilası nerede? sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Birçok ülkede görülen olay sonrası Çekirge istilası Türkiye'ye gelecek mi? sorusu en çok merak edilen konular arasında yerini aldı.

Çekirge istilası, Doğu Afrika ülkelerindeki çiftçilere büyük zorluklar yaşatmıştı. Birleşmiş Milletler ve Tarım Örgütü (FAO) konuyla ilgili rapor yayınladı. 

HIZLA YOL ALIYORLAR!

Çekirgelerin hızla çoğaldığına, Haziran'da sayılarının 500 katına çıkabileceğine dikkat çeken FAO, etkilenen bölgelere böcek ilacı püskürtülmesi amacıyla 76 milyon dolar katkı yapması içim uluslararası topluma çağrıda bulundu. Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü'nden (FAO) Dominique Burgeon, çekirgelerin gıda krizine yol açacağını kaydetti.

Burgeon, "Aksi halde durum daha da kötüleşecek ve çok daha büyük çaplı bir gıda yardımı yapılması gerekecek ve bunun kontrolden çıkma tehlikesi var" diye konuştu.

Çekirge istilası Kenya'da son 70 yıldır, Somali ve Etiyopya'da ise son 25 yıldır görülen en şiddetli düzeyde seyrediyor.

Çöl çekirgesi olan adlandırılan tür, sürekli göç eden ve büyük yıkımlara yol açan bir böcek. Bir çekirge 150 km yol alıp her gün kendi ağırlığı kadar (yaklaşık 2 gram) yiyecek tüketiyor.

Çekirge sürülerinin Pakistan, Yemen, Suudi Arabistan, Umman ve Sudan'ı da etkisi altına aldığı belirtiliyor.

<p>Dünyaca ünlü bir markanın eski modeli Adriana Lima ve saltbea hareketi ile popüler olan Nusret Gö

Haftanın Magazin Başlıkları... Fahriye Evcen, Kuruluş Osman'da

İstanbul Başakşehir'de İETT otobüsleri kafa kafaya çarpıştı

İstanbul'da yeni kontrollü normalleşme sürecinden ilk kareler

Milli Savunma Bakanlığı, Libyalı askerlere ''havan eğitimi'' verdi