• $8,1271
  • €9,7287
  • 456.055
  • 1378.37
28 Şubat 2019 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

Çamlıca’ya seyirlik kule Üsküdar’a yer altı otoparkı

Çamlıca’ya seyirlik kule Üsküdar’a yer altı otoparkı

AK Parti’nin yeniden aday gösterdiği Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen, trafik sorunu için yer altı otoparkı yapacaklarını belirtti, Çamlıca Kulesi’nin İstanbul’un yeni incisi olacağını söyledi.

Bülent ŞANLIKAN

Üsküdar’da ilk dönem yaptıkları çalışmaların ilçeye nefes aldırdığını kaydeden Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ikinci dönemde hayata geçirecekleri projelerle en büyük sorun olan trafik ve park derdine son verileceğini söyledi. Üsküdar’da göreve geldikleri andan itibaren vatandaşla teması hiç kaybetmediğini ve ‘halk günü’ etkinlikleriyle her hafta buluşma gerçekleştirdiklerini kaydeden Türkmen, projelerini AKŞAM’a anlattı. 

4'ÜNCÜ BÜYÜK MEYDANI 

“Beş yılda; alt yapı-üst yapı, meydanlar, yeşil alan, eğitim, sağlık ve kültür alanında birçok çalışma yaptık. Hemen hepsini hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Özellikle Üsküdar Meydanı bu çalışmaların en önemli ayaklarından birini oluşturdu. Eski Belediye binasının kaldırılması ve altının bin araçlık otopark yapılmasıyla burada büyük bir alan kazanıldı. Üsküdar Meydanı bugün İstanbul’un 4. Büyük meydanı oldu. Harem’den Beylerbeyi’ne kadar kesintisiz yaya ve bisiklet yolu yaptık.” 

YER ALTI OTOPARKI 

“Tüm İstanbul’un olduğu gibi ilçemizde de trafik sıkıntısı var. Özellikle otopark sorunu. Bunun önüne geçmek için mahallelerdeki parklarımızın altına otopark yapacağız. Bunun için projelerimizi hazırladık.” 

SEYİR TEPESİ VE ÇAY KEYFİ 

“Çamlıca’da yapımı devam eden Radyo Televizyon Kulesi, İstanbul’u seyretmek isteyenler için vazgeçilmez yerlerden olacak. Bu kulede 170 ve 180 metre yüksekliklerde seyir tepesiyle kafe bulunacak. Mart ayının başında açılacak olan Çamlıca Camii ve tünel de ilçede ulaşımı rahatlatacak. 

HAREM'E KONGRE MERKEZİ

Sahilde yapılan çevre düzenlemesi, Harem’de yapılacak olan Kongre ve Kültür Merkezi binasıyla tamamlanacak. Tüm bu yatırımlar ekonomiye katkı sağlayacak. 

HER MAHALLEDE HALK TOPLANTISI

“İlk dönem yaptığımız halk buluşmalarını bir adım daha öteye taşıyacağız. Vatandaş belediyeye değil, biz vatandaşın ayağına gideceğiz. Halk toplantılarımızı artık mahallelerimizde, cafe, STK gibi yerlerde düzenleyecek ve vatandaşımızı dinleyeceğiz. Cumhurbaşkanımız'ın altını çizdiği gibi sosyal belediyeciliği yeni dönemde bir adım daha ileri taşıyoruz. Artık gönül belediyeciliğine geçiyoruz. Bilim Merkezimiz var, Engelsiz Yaşam Merkezimizin hala Türkiye’de örneği yok.

<p>Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen Koronavirüs'ün kalp rahatsızlığı olanlar üzerindeki etkis

Koronavirüs Kalp Krizine Yol Açar Mı?

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler