• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
23 Ağustos 2015 Pazar 00:36 | Son Güncelleme:

Çalışanlar ve şımaranlar!

Çalışanlar ve şımaranlar!
- 1

Gürkan HACIR gurkan.hacir@aksam.com.tr

Maçın topu en olumsuz kullanan adamı, maçın en etkili ismiydi! Trabzonspor’da Yusuf Erdoğan, Beşiktaş sol kanadını adeta felç etti ama sağ ayağını sadece destek için kullandığından olacak, adresi bir türlü bulamadı. Eğer fazla değil, bir-iki kez topu doğru yere atabilse, o kadar çalışmasının karşılığında hem maçın yıldızı olacak, hem de maçın düğümünü ilk yarıda çözecekti!

Çelişkilerin bolluğu ikinci yarıda daha da arttı. Şenol Güneş’in orta alanda çok pas yapma arzusu çok az işleyebildi. Kaptırılan topların hepsi ‘hızlı hücumla atak’ diyen Şota Arvaledze’nin işine yaradı, pozisyonlar da böyle geldi. Organize atak değildi derdi, çok pasla oyalanmaya niyeti de yoktu Gürcü teknik adamın. Topu hep kanatlara yıkmaya çalıştı ama bordo-mavililerin attığı ilk gol, son yıllardaki kendi adlarına belki de en organize atağıyla geldi.

Geçen haftanın en çok konuşulan iki ismi N’doye ve Cenk Tosun’un hayal kırıklığı yaratan performansları, maçın tadını kaçırabilirdi, devreye Beşiktaşlı oyuncular girdi! Gökhan Töre’nin boş kaleye yuvarlamak yerine topu kontrol etme çabasındaki anlamsızlık unutulmayacak cinstendi, ona hemen Quaresma’nın ihaneti eklendi, Şenol Güneş’in öğrencileri kendi takımlarının ipini kendileri çekti.

Maçla ilgili bir ilginç detay daha; Trabzonspor’da son zamanlarda ilk kez bir oyuncu bu kadar çok şut çekti, Erkan Zengin gelen her topu kaleye vurdu. Şutları o kadar etkisizdi ki, sabırları tam taşırırken inanılmaz bir gol attı ve Trabzonspor taraftarına belki de uzun zaman sonra ilk kez ciddi ciddi ‘iddialıyız’ diye düşündürdü.

Hakem Palabıyık pozisyonları yakından takip etti, kararlı gözüktü. Ama tepkilere karşı bir o kadar ürkekti. Kararına itiraz eden, el kol hareketi yapan, rakibin ayağına basan, topu yere vuranları bile görmezlikten gelmesini geçtik hadi… Ama çift dalarak düşürdüğü Yusuf’u bu kez yerde yatarken çuval gibi kaldırmaya çalışıp ve de ayağıyla tekme atan Quaresma’ya verdiği tavizi, baba oğula yapmazdı zira ilk yarıdaki o pozisyonda 3 sarı 1 kırmızı kart vardı, Palabıyık 4 doğrudan sadece 1’ini yapabildi. Ama Portekizli, ikinci yarıda yaptığıyla bu iyiliğin kıymetini bile bilmeyecek şımarıktı!

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!