• $15,9739
  • €16,7888
  • 931.07
  • 2393.61
25 Mart 2021 Perşembe 11:18 | Son Güncelleme:

Cahit Özkan nereli AK Parti'deki yeni görevi nedir? Cahit Özkan kimdir, kaç yaşında?

Cahit Özkan nereli AK Parti'deki yeni görevi nedir" Cahit Özkan kimdir, kaç yaşında"

Cahit Özkan ismi AK Parti'den bugün MYK üyeleri ile ilgili yapılan açıklama üzerine gündeme geldi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin yeni MYK üyelerini belirlediği isimler arasında yer alan, görevine kaldığı yerden devam edecek olan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın hayat hikayesi ve kariyeri merak konusu oldu. İşte Cahit Özkan biyografisi...

MYK üyeleri arasında dikkat çeken isimler arasında yer alan Cahit Özkan'ın kariyer hayatı merak konusu oldu. Söz konusu AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in yaptığı açıklama üzerine gündeme gelen "Cahit Özkan kimdir, kaç yaşında? Cahit Özkan nereli AK Parti'deki yeni görevi nedir?" soruların yanıtları haberimizde.

Çelik, "Naci Bostancı Grup Başkanı olarak görevine devam ediyor. Mahir Ünal, TBMM'de Grup Başkanvekili oldu, diğer Grup Başkanvekilimiz Mustafa Elitaş oldu. Bülent Turan, Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan Grup Başkanvekilimiz." diyte konuştu.

CAHİT ÖZKAN KİMDİR?

Doğum tarihi: 25 Aralık 1976

Kaç yaşında: 44yaşında

Nereli:Çivril

1976 yılında Denizli'nin Çivril ilçesinde doğdu. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1999-2000 yıllarında Londra'da İngilizce öğrenimi yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk bölümünde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde Yargılama Usulü" konulu yüksek lisans tezi hazırladı.

Kamu Hukuku ve Özel Hukuk alanlarında yayınlanmış çeşitli makaleler hazırladı.

Yeşilay Zeytinburnu Şube Başkan Yardımcılığı, Uluslararası Hukukçular Birliği Genel Sekreter Yardımcılığı, Anayasa Hukukçuları Derneği Genel Sekreterliği, Uluslararası Hukuk Merkezi Başkanlığı, Hukukun Üstünlüğü Platformu Başkanlığı ve Hukukçular Derneği Başkanlığı olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev yaptı.

Pek çok ulusal ve uluslararası hukuk organizasyonlarında görev aldı. Kamu ve özel hukuk alanında makaleleri yayımlandı. Polis Akademisinde öğretim görevlisi olarak İnsan Hakları Hukuku dersleri verdi. İdeal Hukuk Dergisi ve hukukajansı.com internet sitesini hukuk camiasına kazandırdı. Hukuk Dünyası Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği ve Editörlüğünü yaptı. Uluslararası Anayasa Kongresi Tebliğler, Anayasa Teorisi, Uluslararası Hak İhlalleri isimli kitaplar ve Anayasa Hukuku Mevzuatı gibi yayınların çıkmasına katkı sundu. "TBMM İç Tüzüğüne Göre Bir Dakika" ve "Tarihi, Siyasi ve Hukuki Yönleriyle Cumhurbaşkanlığı Modeli" kitaplarını kaleme aldı.

Kurucusu olduğu Özkan Hukuk Bürosu'nda serbest avukatlık yaptı. 26. Dönem Denizli Milletvekili olan Özkan, İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

  • ak parti myk üyeleri
  • cahit özkan
  • cahit özkan kimdir
  • cahit özkan görevi nedir
En son teknolojiyle donatıldı... Doğu Akdeniz'de sondaj başlıyor
En son teknolojiyle donatıldı... Doğu Akdeniz'de sondaj başlıyor

En son teknolojiyle donatıldı... Doğu Akdeniz'de sondaj başlıyor

Bakan Nebati Mısır'a gidiyor
Bakan Nebati Mısır'a gidiyor

Bakan Nebati Mısır'a gidiyor

Delice tuzu dünya sofralarında! Mineral zenginliğiyle ön plana çıkıyor
Delice tuzu dünya sofralarında! Mineral zenginliğiyle ön plana çıkıyor

Delice tuzu dünya sofralarında! Mineral zenginliğiyle ön plana çıkıyor

<p class='MsoNormal'>Sakarya Üniversitesi, Üniversiteler içiresinde düzenlenen  'Bahar Festivali' et

Bahar Festivalinin Yeni Adı: SAÜFEST

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister