• $8,3373
  • €10,1782
  • 500.031
  • 1461.35
12 Şubat 2021 Cuma 16:56 | Son Güncelleme:

FETÖ'nün sözde yöneticilerinden örgüt mensuplarına "Gerekirse elebaşına hakaret edin" tavsiyesi

FETÖ'nün sözde yöneticilerinden örgüt mensuplarına "Gerekirse elebaşına hakaret edin" tavsiyesi

İstanbul ve Bursa'da gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarında, gözaltına alınan 23 kişiden 14'ü tutuklandı. Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen kişilerin, uygulama üzerinden yazışma detaylarına ulaşıldı.

İstanbul'da FETÖ'nün ByLock ile haberleşen sözde yöneticilerine yönelik operasyonda, tutuklanan şahısların konuşmaları deşifre edildi.

TRT Haber'de yer alan habere göre, ihraç edilmiş iki eski emniyet müdürü ile halen kamuda görev yapan bir doktorun da yer aldığı 23 kişiyi yakalamak için operasyon başlatıldı.

Haklarında gözaltı kararı verilen 23 kişiden 14'ü yakalandı.

DETAYLARA ULAŞILDI

Gözaltına alınan eski emniyet müdürü Ömer Karagöz'ün 2015 yılında yayınlanan iç güvenlik yasasından sonra resen emekli edildiği, darbe girişiminden sonra KHK ile ihraç edildiği ve örgütün sözde tepe yöneticileriyle irtibatı tespit edildi.

TRT Haber, FETÖ şüphelilerinin ByLock görüşmelerinin detaylarına ulaştı.

Operasyon kapsamında tespit edilen ve halen aktif olarak kamu kuruluşunda doktor olarak çalışan şüphelinin geçmiş dönemde örgüt evlerinde özel ders verdiği ortaya çıktı.

"HAKARET EDİN" TALİMATI

Örgütün sözde yöneticilerinin örgüt mensuplarına ifadelerinde gerekirse FETÖ elebaşına hakaret etmelerinin tavsiye edildiği belirlendi.

Ocak 2016'da bir ByLock yazışmasında ise WhatsApp, Wiber gibi uygulamaların güvenli olmadığı ve farklı uygulamalara davetler edildiği tespit edildi.

Özel bir şirkette bilgisayar mühendisi olarak çalışan kişinin ise askeri okullara başvuracak yeğeni için referans olarak FETÖ'yü kullandığı da ortaya çıktı.

TSK'dan PKK'ya Gara'da ağır darbe! Gara bölgesi neden önemli?


Haberin Özeti

İstanbul ve Bursa'da gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarında, gözaltına alınan 23 kişiden 14'ü tutuklandı. ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen kişilerin, uygulama üzerinden yazışma detaylarına ulaşıldı.

DETAY
• Örgütün sözde yöneticilerinin örgüt mensuplarına ifadelerinde gerekirse FETÖ elebaşına hakaret etmelerinin tavsiye edildiği belirlendi.
<p class='MsoNormal'>Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Beşiktaş, salgında  tüm rakiplerine büyük fark

Şampiyon Beşiktaş! Fenerbahçe ve Galatasaray'ın hataları neydi?

Filistin'de işgalci İsrail'e ait patlamamış bir füze bulundu

Belediye ekipleri Marmara Deniz'indeki deniz salyasını temizlemeye başladı

ASELSAN'ın mikro insansız hava aracı ''Saka'' kanatlandı