• $9,6153
 • €11,2367
 • 553.564
 • 1479.93
2 Eylül 2021 Perşembe 12:21 | Son Güncelleme:

Büyükşen cinayeti Abdullah Başdemir ve Esra Taş kimdir? Necla Metin Büyükşen çiftini kim neden öldürdü?

Büyükşen cinayeti Abdullah Başdemir ve Esra Taş kimdir" Necla Metin Büyükşen çiftini kim neden öldürdü"

Müge Anlı'nın yeni sezonunda Türkiye'nin konuştuğu Necla ve Metin Büyükşen çifti cinayeti bir kez daha masaya yatırıldı. İddiaya göre Büyükşen çifti adresi karıştıran kiralık katil tarafından öldürüldü. 4 kişi savcılıkta alınan ifadelerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tüm Müge Anlı takipçileri Büyükşen cinayeti Abdullah Başdemir ve Esra Taş kimdir? Büyükşen çiftini kim neden öldürdü? gibi soruların yanıtlarını yoğun bir şekilde araştırmaya başladılar. İşte tüm detaylar...

Müge Anlı yeni sezonuna bomba gibi başladı. Türkiye'nin aylardır takip ettiği Necla Metin Büyükşen cinayetine dair son gelişmeler programda ele alınmaya devam ediliyor. Büyükşen cinayeti Abdullah Başdemir ve Esra Taş kimdir? Büyükşen çiftini kim neden öldürdü? gibi soruların yanıtları tüm izleyenler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Büyükşen cinayeti sonrasında önemli gelişmeler yaşanmış uzun süre sonrasında tutuklanan isimler cezaevine gönderilmişti. Cezaevinde yaşanan ölümle birlikte yeni iddialar da ortaya atıldı ve konu yeniden Müge Anlı'ya taşındı. İşte Büyükşen cinayetine dair son gelişmeler...

BÜYÜKŞEN ÇİFTİNİ KİM NEDEN ÖLDÜRDÜ?

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce evlerinde öldürülen Necla Büyükşen (54) ve eşi Metin Büyükşen (55) çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vuruldukları gündeme geldi. Cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile cinayete yardım ettikleri belirtilen ve Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen tutuklandı.

Osman Büyükşen kimdir, ne doktoru? Müge Anlı Osman Büyükşen evli mi, nereli?

BÜYÜKŞEN CİNAYETİ ABDULLAH BAŞDEMİR VE ESRA TAŞ KİMDİR?

Olay, 3 Eylül 2018'de saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi'ndeki tek katlı evde meydana geldi. Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen'e ait eve girdi. Şüpheli, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Evde bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen (24) de saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi.

Öldü gibi davranan ve daha sonra yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek olayı anlattı. Eve gelen jandarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Pencereden atlayınca ayağında kırıklar oluşan Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz başkanlığında cinayet dosyası 8 ay önce yeniden ele alındı. Jandarma ekipleri, Büyükşen çiftinin daha önce aralarındaki mehir nedeniyle tartıştığı oğlu Uğur Büyükşen, gelini Betül Büyükşen ile Betül Büyükşen'in babası Muammer Büyükdoğrucan, kardeşi Yılmaz Büyükdoğrucan ve Mehmet Ali Dayanır'ı teknik takibe aldı. Soruşturma kapsamında; Büyükşen çiftinin, komşularından alacağı olan kişilerce adresi karıştırıp, yanlışlıkla öldürebileceği ihtimali de göz önünde bulundurularak bu iddia kapsamında kimliklerini belirlediği Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş'ı da teknik ve fiziki olarak takip etmeye başladı.

25 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan soruşturmanın ardından 13 Temmuz günü düzenlenen operasyonda, Büyükşen çiftinin saldırıda sağ kurtulan kızları Büşra Büyükşen ile mehir yüzünden tartışma olan oğlu Uğur Büyükşen, gelini Betül Büyükşen, Betül Büyükşen'in babası Muammer Büyükdoğrucan, kardeşi Yılmaz Büyükdoğrucan ve Mehmet Ali Dayanır, Büyükşen çiftinin komşularıyla husumetli olduğu üzerinde durulan Abdullah Başdemir, sevgilisi Esra Taş ve bu çiftin aynı mahallede temasa geçtiği Zeki Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen'in de aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin HTS kayıtları ile WhatsApp görüşmeleri de incelemeye alındı.

KİRALIK KATİL HEDEF ŞAŞIRMIŞ

Yapılan sorgulamada Esra Taş'ın, öldürülen Büyükşen çiftinin evlerine 500 metre mesafede bulunan komşularının oğlu Hüseyin K.'nin eski sevgilisi olduğu ortaya çıktı. Esra Taş'ın, Hüseyin K.'nin, ailesinin baskısıyla kendisinden ayrıldığını ve bu nedenle o aileye zarar vermek istediğini, bu durumu sevgilisi Abdullah Başdemir'e anlattığı, Başdemir'in de para karşılığı 2 kişi kiralayıp, korkutup, zarar vermeleri için Hüseyin K.'nin evine gönderdiği öne sürüldü. Başdemir'in kiraladığı 2 kişinin kendilerine verilen adresi karıştırıp Hüseyin K.'nin ailesi yerine komşuları Büyükşen çiftini öldürdükleri belirtildi. Abdullah Başdemir ve Esra Taş'a da Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen'in yardım ettiği saptandı.

HAYATINI KAYBETTİ

Konya E Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Mustafa Okşen (39), fenalaştı.Cezaevi doktorunun müdahalesinin ardından ambulansla Konya Şehir Hastanesine kaldırılan Okşen, burada yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Mustafa Okşen'in yapılan otopsisinde kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği belirlendi.

 • Büyükşen cinayeti son dakika
 • Büyükşen cinayeti katili kim
 • Büyükşen cinayeti abdullah
 • Büyükşen cinayeti esra t kim
 • Büyükşen cinayeti esra taş
 • Büyükşen cinayeti Abdullah Başdemir
 • necla metin büyükşen katili kim
<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi