İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0818
  • 5.0136
  • 175.10
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Bulgar faresi Siberin amansız takibi sonucu yakalandı

İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla mücadele şube müdürlüğü Bulgaristan uyruklu bankamatik faresi Rosen Bonchev PETROV’u sıkı bir takip sonrası yakaladı.

x

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlara savaş açtı. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada uzun süredir bankamatik kullanıcılarını bilgilerini ele geçirerek hesaplardaki paraları zimmetine geçiren Bulgaristan uyruklu Rosen Bonchev PETROV yakayı ele verdi.

İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yürütülmekte olan “Banka veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması” olayı ile ilgili olarak; 2011 yılından itibaren çeşitli tarihlerde ilimizde bulunan farklı bankaların ATM’lerinden banka müşterilerine ait kartların kopyalandığı, kopyalama eylemlerinden sonra temin edilen kamera kayıtları emniyet görevlileri tarafından incelemeye alındı. 2012-2013 yıllarında ve günümüzde de kopyalama eylemleri gerçekleştirdiği tespit edilen Rosen Bonchev PETROV’un  2011, 2012, 2013 2014 yılları içerisinde gerçekleştirmiş oluğu kart kopyalama olayları sonucunda 1157 adet banka müşterisine ait banka veya kredi kartı kopyaladığı ve toplamda 367.116,00 TL tutarında bankaları ve müşterileri zarara uğrattığı tespit edildi. Yürütülen çalışmalar sonucu bu eylemleri gerçekleştiren kişinin Bulgaristan vatandaşı Rosen Bonchev PETROV olduğu ve Türkiye’ye BMW marka, beyaz renkli araç ile giriş çıkış yaptığının tespit edildi.

Konu ile ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda adı geçen şüpheli Rosen Bonchev PETROV isimli şahıs 06/06/2014 tarihinde yurtdışına çıkış yapmak istediği esnada Kapıkule Sınır Kapısında Gümrük Muhafaza Müdürlüğü görevlileri ve Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan takip ve ortak çalışma neticesinde yakalanmış, yapılan tahkikat neticesinde 07/06/2014 tarihinde çıkarılmış olduğu adli makamlarca tutuklanarak Maltepe Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildiği açıklandı.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER
 
1. 26130 EURO nakit para,
2. 4 manyetik şeritli kart,
3. 4 adet cep telefonu,
4. 1 adet tablet PC,
5. 2 adet sim kart,
6. Çok sayıda kart kopyalamaya yarayan alet/malzeme (çift taraflı bant, lehim makinesi, lehim teli, lehim yağı, tornavida, pense, falçata, törpü vs.) KAYNAK: AjansHaber

 

 

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

CHP´li vekiller İP´e geçiyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar