• $13,6221
  • €15,2911
  • 793.687
  • 1931.77
12 Ocak 2022 Çarşamba 07:00 | Son Güncelleme:

Bu vahşete ceza yetmez

Bu vahşete ceza yetmez

Avukat Dilara Yıldız, şehir dışından dönmesini 10 gün boyunca evinde bekleyen eski nişanlısı tarafından önce dövüldü, sonra silah zoruyla götürüldüğü restoranda başından vurularak öldürüldü.

Son günlerde iş nedeniyle şehirdışında olan İstanbul Barosu'na kayıtlı Avukat Dilara Yıldız (29), önceki akşam evinde eski nişanlısı Oktay Dönmez (29) ile karşılaştı. Dönmez tarafından darp edilen Yıldız, silah zoruyla Tuzla'da polis merkezinin yanındaki restorana getirildi. Yıldız, kız arkadaşı E.K.'ya mesaj atarak, "Bana zarar verecek. Silahı var. Ciğercideyiz" dedi. Bir süre sonra ikilinin yanına üç arkadaşı geldi. Arkadaşları Dönmez'i ikna etmeye çalıştıkları sırada mekana gelen polisi gören zanlı, "Bana kumpas mı kurdunuz" diye bağırarak Yıldız'a 5 el ateş etti. Yıldız başına, boynuna ve göğüsüne isabet eden kurşunlarla olay yerinde hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Dönmez'in 2017'de 'Uzman Çavuş' olarak göreve başladığı geçen yıl görevinden ayrıldığı öğrenildi.

EVİNDE 10 GÜN PUSU KURDU

Yıldız'ın 5 aydır hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttığı Dönmez'in genç kadının evine çilingirle girerek, 10 gün burada yaşadığı öğrenildi. Zanlının, Yıldız'a senet imzalatmaya çalışıp, aracını da kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığı ortaya çıktı.

'AİLESİ FUHUŞ ÇETESİ ÜYESİYDİ'

Genç avukatın kardeşi Merve Yıldız, şunları söyledi: "Günler öncesinden ultra güvenlikli sitenin içine giriyor. Dairesinde kalıyor, tehdit ediyor. Evde karşılaşınca ablam onu kandırıp, kurtulma umuduyla karakolun yanındaki restorana getiriyor. Ablam defalarca şikayetçi oldu. Türk milleti olarak şimdi sesimizi duyurma zamanı. Şimdi deli taklidi yaparak içeriden çıkabileceğini düşünüyor. Onlarca kadının hakkını savundu ama biz ablamı koruyamadık. Ablam onu ailesinin fuhuş çetesine üye olduğunu öğrendiği için bıraktı."

'EVE ÇİLİNGİRLE GİRDİM'

Dönmez'in bir davası için avukat aradığı sırada tanışan ikilinin, kısa süre sonra nişanlandıkları öğrenildi. Adliyeye sevk edilen Dönmez, ortaya çıkan ifadesinde şunları söyledi: "Ayrıldıktan sonra harcama yaptığım 150 bin TL için kavga ediyorduk. Evine gidip beklememi istedi. Çilingirle kapıyı açtırdım. Kendini kötü hissettiğini söyleyince dışarı çıktık. Lokantada arkadaşları geldi. Kapıda polisi görünce kendimi kaybettim."

TEHDİT MESAJI KAN DONDURDU

Katil Dönmez'in, Avukat Yıldız'a sosyal medyadan attığı mesajlar kan dondurdu. O mesajlardan birinde Yıldız'ı tehdit eden Dönmez, "Elime düştüğün ilk fırsatta kendi kanınla sana duş aldıracağım. Son kez anneni aratacağım. Sonra da zaten mermerin yazılacak vasiyetini hazırla. Çok zamanın yok bu hayatta" ifadelerini kullandı. Mesajları sosyal medyada paylaşan Yıldız'ın ise, "Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim" yazdığı görüldü.

Türkiye'den milyon dolarlık ihracat... İlk sırada Güney Kore var
Türkiye'den milyon dolarlık ihracat... İlk sırada Güney Kore var

Türkiye'den milyon dolarlık ihracat... İlk sırada Güney Kore var

MMU için heyecanlandıran gelişme! Dünyanın en büyüğü satın alındı
MMU için heyecanlandıran gelişme! Dünyanın en büyüğü satın alındı

MMU için heyecanlandıran gelişme! Dünyanın en büyüğü satın alındı

Tesla'dan Türkiye'de 10 ile şarj istasyonu
Tesla'dan Türkiye'de 10 ile şarj istasyonu

Tesla'dan Türkiye'de 10 ile şarj istasyonu

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Elon Musk'ın roketi kontrolden çıktı! Çarpacağı tarih açıklandı

Sosyal Medya raporu yayımlandı! Türkiye'de en çok kullanılan uygulama hangisi?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...