• $7,2473
  • €8,8707
  • 413.595
  • 1488.21
19 Temmuz 2014 Cumartesi 01:45 | Son Güncelleme:

Bu şarkı zehirli

Bu şarkı zehirli

Gençleri öldüren bonzai terörü, şarkı sözleriyle de beyinleri yıkıyor. Pau lakaplı kişi ekranlarda tehlikeli şarkısıyla her şeyi legal gösteriyor. En kötü tarafı ise internetten ulaşılabilir olması.

Devrim TOSUNOĞLU - HABER MERKEZİ 

Bonzai adı verilen sentetik uyuşturucu nedeniyle son bir ayda onlarca genç hayatını kaybetti. Bu uyuşturucunun şarkılarla bile hayatımıza girdiği ortaya çıktı. ‘Pau’ lakaplı Ayhan isimli kişinin seslendirdiği “Elimde patladı bonzai, kafamda her şey yok incesi, zulalala zulalala bonzai” şeklindeki sözleri dikkat çekiyor. Youtube’da da yer alan şarkı binlerce kez tıklanmış. İstanbul polisi de yaptığı seri operasyonlarla ‘bonzai’ye savaş açtı. Yılbaşından bu yana düzenlenen baskınlarda, yaklaşık 80 kilo kadar bonzai ele geçirildi. 

İnternette 454 bin kez tıklandı 

‘Pau’ lakaplı Ayhan isimli kişinin seslendirdiği şarkı sosyal paylaşım sitesinde 454 bin 835 kez tıklandı. Şarkının sahibi Pau’nun Gülben Ergen’in 9 Ekim 2013 tarihinde yayımlanan ‘Gülben Ergen Show’da da seslendirdiği ortaya çıktı. Şarkıda ayrıca gençleri ölüme sürükleyen sigara (esrar) ile şeker (hap) kelimeleri de sıkça geçiyor.  

SAYI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR 

Temmuz ayı içinde bonzai kullanan Ozan Ç.’nin arkadaşı tarafından Esenyurt'ta bıçaklanarak öldürülmesi, Ankara’da boş arazide bonzai kullanan 19 yaşındaki M.D.’nin cesedinin bulunması son olarak Antalya'da ağaçlık alanda  bonzai kullanan 43 yaşındaki Yılmaz Alişan’ın hayatını kaybetmesi gözleri bu maddeye çevirdi.

İSTANBUL BİRİNCİ SIRADA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli noktalara helikopterli, özel timli operasyon düzenledi. Polis ekipleri 1502 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonlarda 1 ton 134 kilogram eroin, 156 kilo 418 gram kokain, 80 kilo bonzai, 13 kilo 314 gram metamfetamin, 32 kilo likit kokain ve 34 kilo afyon ele geçirdi. İstanbul Narkotik Şube, eroin, kokain ve bonzai yakalamalarında il bazında birinci sırada yer alıyor. 

Antalya'da bir can daha

Antalya'da ağaçlık alanda  bonzai kullanan Yılmaz Alişan (43) ölü olarak bulundu. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, bu kişinin öldüğünü belirledi. Üzerinden kimlik çıkmayan kişinin eşyaları arasında 43 yaşındaki Yılmaz Alişan adına hastane evrakları bulundu. Yapılan incelemede, bu kişinin bonzaiden öldüğü bildirildi. Ceset, incelemenin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

<p>Ermenistan ordusundan Paşinyan'a istifa çağrısı!</p><p>GENELKURMAY BAŞKANI GÖREVDEN ALI

25 Şubat 2021 Güncel Haberler

Vaka artışı yaşanan Samsun'da 'gizli ekip' tekrar görevde

2 bin 225 rakımdaki çığ tatbikatı nefes kesti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan'da