• $8,4383
  • €10,1934
  • 493.99
  • 1441.33
22 Nisan 2021 Perşembe 09:13 | Son Güncelleme:

Kabine toplanacak mı? Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

Kabine toplanacak mı" Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak"

Koronavirüs salgını kapsamında kısıtlama kararlarının alındığı Kabine Toplantısı vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz hafta 13 Nisan'da yapılan toplantıda yeni kısıtlamalar açıklanmıştı. Söz konusu kısıtlamaların devam edip etmeyeceği, yeni yasakların gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Peki, bu hafta Kabine ne zaman toplanacak?

Bu hafta Kabine Toplantısı'nın ne zaman yapılacağı gündemdeki konular arasında bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz." şeklinde açıklamada bulundu. Söz konusu kapanmanın devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Peki, Kabine Toplantısı bugün mü, saat kaçta?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Bu hafta Kabine Toplantısı yapılmayacak. Toplantının önümüzdeki hafta yapılması ve yeni kararların bu toplantıdan sonra açıklanması bekleniyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMALARI (13 Nisan 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin geçmişte de tecrübe ettiği kısmi kapanma çerçevesinde uygulamaya geçirilecek hususlara ilişkin şunları kaydetti:

"Hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulaması sürerken hafta içi sokağa çıkma sınırlamasının saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olarak güncellenmiştir. Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatlere izin verilmeyecektir. Bir süre önce ara verdiğimiz 65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasını yeniden getiriyoruz. Kamuda saat 16.00'da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak, hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacaktır. Şartları uygun olan özel sektör firmaları da bu yönde teşvik edilecektir.

Eğitimde sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir. Yeme-içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu ve benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasına kadar ara verecektir. Lokanta ve benzeri işletmeler ise ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel-al hizmetiyle çalışmalarını yürütecektir. Düğün, nişan, kına, nikah, genel kurul ve benzeri bütün toplantılar ile kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelenmiştir. Oteller sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmış şekilde hizmet verebilecek. Sahte rezervasyon ve benzeri hilelere göz yumulmayacaktır. Konaklama tesisleriyle evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirilemeyecektir. Konuyla ilgili diğer ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızca bu gece yayımlanacak genelge ile duyurulacak, uygulama da yarın akşam saati itibariyle başlayacaktır. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun."

<p>Akşam Gazetesi Spor Müdürü Kenan Karcı Süper Lig'de tüm  merak edilenleri Ezgi Aşık'a anlattı.</p

Süper Lig'de şampiyon kim olur?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor