• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
27 Ağustos 2012 Pazartesi 10:56 | Son Güncelleme:

Bu atamalar çocukları ailelerinden ayırıyor

Bu atamalar çocukları ailelerinden ayırıyor

Öğretmenlerden eş durum ve öğrenim özrü atamalarına tepki... Sendikalar yeni atamaların çocuklarla ailelerini birbirinden ayırdığını öne sürerek, eski bakanları arar konuma geldiklerini savundu

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in bakanlık uygulamalarını beğenmediklerini belirterek, önceki bakanları aradıklarını ifade etti.
Türk Eğitim-Sen üyeleri, Milli Eğitim Bakanlığı önünde; 'eş durumu, sağlık, öğrenim özrü, il içi ve il değiştirme mağdurları'' için protesto gösterisinde bulundu. Ellerinde dövizler taşıyan grup üyeleri, Bakan Dinçer aleyhine slogan da attı.
Koncuk, burada yaptığı konuşmada, Dinçer'in bakanlıkla ilgili uygulamalarını eleştirerek, yaptıkları ile eski Milli Eğitim Bakanlarından Hüseyin Çelik ve Nimet Çubukçu'yu arattığını savundu. Bakan Dinçer'in çocukları ailelerinden ayırdığını ifade eden Koncuk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, 'O kadar çocuğunuz var birinden vazgeçebilir misiniz?'' diye sordu.

İKİ BAKAN ARASINDAKİ FARK       
Siyasi ya da ideolojik olarak toplanmadıklarını sadece mağduriyetlerinin giderilmesini istediklerini belirten Koncuk, ''Biz de öğretmen açılımı istiyoruz'' dedi. Bakan Dinçer'in ''Norm kadro fazlası olmayacağı yönündeki açıklamasına rağmen binlerce öğretmenin 4 +4 +4 eğitim sistemi dolayısıyla açığa çıktığını'' belirten Koncuk, Bakan Dinçer'i doğruyu söylememekle suçladı.Koncuk ayrıca eşi özel sektörde çalışan eğitimcilere tayin hakkı verilmeyeceği yönündeki açıklamaları da eleştirerek, 'Onlar bu ülkeye vergi vermiyorlar mı, hizmet üretmiyorlar mı?'' diye sordu. Koncuk, Van depremi sonrasında tayin isteyen eğitimi çalışanlarına Bakan Dinçer'in 'olur vermemesine'' karşın Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın tayin isteyen sağlıkçılara 'olur verdiğini'' anımsatarak ''O da bakan, Bu da bakan, farkı görün'' dedi. Bir süre bakanlık önünde slogan atmayı sürdüren grup, daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı