• $8,3812
  • €10,1134
  • 477.637
  • 1345.15
23 Şubat 2019 Cumartesi 18:49 | Son Güncelleme:

Bolu'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı görüş mesafesini 25 metreye düşürdü

Bolu'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı görüş mesafesini 25 metreye düşürdü

Bolu’da, akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ve sis D-100 karayolu Bolu Dağı ve Bolu Dağı Tüneli kesimlerinde etkili oluyor.

Edinilen bilgiye göre, Bolu’da akşam saatlerinde başlayan ve etkisini kısa sürede gösteren kar yağışı D-100 karayolu Bolu Dağı ve TEM otoyolu Bolu Dağı Tüneli mevkilerinde devam ediyor. Kar yağışı, D-100 karayolunun Yumrukaya, Abant Kavşağı, Elmalık, Bakacak, Seymenler, Karanlıkdere, Bıçkıyanı, Sarıçökek bölgesi ile Bolu Dağı Tüneli’nde etkili oluyor. 

Kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren karayolları ekipleri, güzergahların önemli kısımlarında hazır olarak bekletiliyor. Sisin de etkili olduğu bölgede görüş mesafesi yer yer 25 metreye kadar düşmesi nedeniyle trafik ekipleri sürücüleri takip mesafelerini korumaları ve hız yapmamaları yönünde uyardı.

MALKARA-TEKİRDAĞ KARAYOLUNDA ULAŞIM GÜÇLÜKLE SAĞLANIYOR

Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, kar akşam saatlerinde etkisini artırdı. Malkara ile Tekirdağ arasındaki karayolunda bazı kamyon ve TIR'ların yoldan çıkıp kayması üzerine karayolu zaman zaman ulaşıma kapandı. Ulaşımın güçlükle sağlandığı karayolunda, karayolları ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar temizleme ve tuzlama çalışmalarında bulunuyor. Yolda kalan araçları çekme çalışmaları da devam ederken, trafik polisleri kar lastiği ve zincir kontrolünde bulundu. Kar lastiği ve zinciri bulunmayan araçların geçişlerine izin verilmedi.

(İHA/DHA)

<p><strong> </strong><span>Gazeteci  Hulki Cevizoğlu, katıldığı bir programda, CHP Genel Başkanı Kem

128 milyar iftirası nasıl kuruldu?

TFF'den 23 Nisan sürprizi! İşte milli futbolcuların çocukluk fotoğrafları

Türkiye'nin en uzun bayrak direğine Türk Bayrağı çekildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İstanbul'da