• $7,4816
  • €9,0531
  • 441.831
  • 1556.77
06 Ocak 2021 Çarşamba 19:47 | Son Güncelleme:

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki provokasyona tepkiler büyüyor

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki provokasyona tepkiler büyüyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolara yönelik bir bildiri yayınlayarak tepki gösterdi. Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği (ÜNDER) Başkanı Prof. Dr. Kurulay, üniversitelere ilişkin sorunların doğru zeminlerde ele alınmasını önemsediklerini belirtti.

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu'ya yönelik protestolara tepkiler dinmiyor. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi de söz konusu protestolara yönelik bir bildiri yayınlayarak tepki gösterdi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu'ya yönelik protestolara yayınladığı bildiri ile tepki gösterdi.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin bildirisi şu şekilde;

Ülkemizde son zamanlarda üniversitelerimizde yaşatılmaya çalışılan kaos ortamına ilişkin Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin 06/01/2021 tarih ve 2021/01 toplantı sayısı ile senato bildirisidir.

Üniversiteler, bilimin üretildiği ve yayıldığı, eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve toplumsal katkıyı mihenk taşı olarak benimseyen kurumlardır. Yine üniversiteler, farklı fikirlerin barındığı güvenli limanlardır. Böylesi önemli misyonu olan güzide kurumlarımızı hedef almak, Türkiye’yi hedef almak, kaosa hizmet etmektir.

Üniversitelerimiz üzerinden kirli emelleri olanların farkındayız. Vesayetçileri de terör örgütlerini de görüyoruz. Vesayetçiler ve terör örgütleri üzerinden birliğimizi hedef alanları, 12 Eylül darbesi, 15 Temmuz ve Gezi gibi hain emellerin beslendiği hareketlerden iyi tanıyoruz.

Son günlerde, 12 Eylül koşullarını yaratmak istercesine güzide üniversitelerimizi hedef alan talihsiz senaryoların tekrar hayata geçirilmeye çalışıldığını görmekteyiz. Bilinmesini isteriz ki; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi senatosu olarak, üniversitelerimizde her türlü şiddeti, en değerli varlıklarımız olan öğrencilerimizi kullanarak ve emelleri için onlardan faydalanarak bir kaos peşinde olanların kirli senaryosunu reddediyor ve oluşturulmak istenen kaosa hizmet edenleri sağduyulu davranmaya davet ediyoruz.

<p>Peki, piyasalar güne nasıl başladı? Kur ve altında nasıl bir  seyir var? Merkez Bankası’nın

Piyasalar güne nasıl başladı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karadeniz somonuna Japon ilgisi! Önce Vietnam'a, oradan Japonya'ya gidiyor

Bakan Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı ile görüştü