• $8,1856
  • €9,857
  • 468.144
  • 1348.9
05 Mart 2021 Cuma 08:21 | Son Güncelleme:

Bitlis'te düşen helikopterde 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş şehit oldu

Bitlis'te düşen helikopterde 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş şehit oldu

Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere havalandıktan sonra kaza kırıma uğradığı tespit edilen helikopterde yer alan 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın da şehit olduğu öğrenildi. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada düşen helikopterde 10 askerimizin şehit olduğu bildirildi.

Bitlis'te askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ile birlikte 10 askerimiz şehit olurken 3 personel yaralandı.

Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, yaklaşık 5 yıldır 8. Kolordu Komutanlığını yürütüyordu. Yozgatlı olan şehit 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Erbaş, yedi ay önce de annesi Cemile Erbaş'ı kaybetmişti.

Türkiye'nin farklı bölgelerinde görev yapan Korgeneral Erbaş, bir sonraki YAŞ Toplantısında Orgeneralliğe terfi etmeyi bekliyordu.

TÜRK ASKERİ VATANDAŞINA KURŞUN SIKMAZ

Korgeneral Erbaş tümgeneral rütbesiyle 2016 yılında 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı olarak görev yapıyordu.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis Aytekin Kuru ve Sevda Güngör ile Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine için Adana'da Sabancı Merkez Camii'ndeki cenaze törenine katılan Osman Erbaş, "Türk askeri katil olmaz. Katil Türk askeri değildir. Onlar Türk askeri değil katiller" diyerek bağırmıştı. Şehit ailelerine sarılıp "Ağlamayın" diyerek teselli eden Erbaş, "Türk askeri vatandaşını öldürmez vatandaşına kurşun sıkmaz" demişti. Erbaş'ın, 3 şehidin ailesine sarılıp teselli etmesi sırasında duygulu anlar yaşanmıştı.

Ermenistan'da neler oldu?

<p>Asıl vicdan nerede! CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, '128 milyar dolar nerede?' yalanına mül

Vicdansız sömürü

Suyu 30 metre çekilen Salda Gölü'nün çamur çukurları kapanıyor

Hayat kurtaran çok önemli bilgiler

Eski otomobilini karavana çevirdi! Sosyal medyada fenomen oldu