• $8,0461
  • €9,5325
  • 491.485
  • 1170.98
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
31 Ağustos 2020 Pazartesi 02:12 | Son Güncelleme:

Biri Simav'da diğeri Diyarbakır'da! Hastalıkları evlat nöbetini durduramadı

Biri Simav'da diğeri Diyarbakır'da! Hastalıkları evlat nöbetini durduramadı

Evlat nöbetinde rahatsızlanan Fadime Levent, tedavi olduğu memleketinde eyleme devam ediyor. Kanser hastası Salihe Edizer de Diyarbakır'da nöbette.

Terör örgütü PKK tarafından 6 yıl önce 17 yaşındayken dağa kaçırılan üniversite öğrencisi kızı Fadime Levent için Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binası önünde nöbet tutarken rahatsızlanan ve memleketi Kütahya’nın Simav İlçesi’ne dönen Hatice Levent eylemini, köyünde de sürdürdü. Levent, iyileşir, iyileşmez Diyarbakır’a dönüp, nöbete devam edeceğini belirterek, “Kızımı almadan geri gelmeyeceğim” dedi.

YALVARIYORUM GERİ DÖN

Levent, “Eşim, 6 yıl önce, kızımın dağa kaçırılmasından bir süre sonra trafik kazasında öldü. Yalnız kaldım. 6 senedir çöktüm. Dünyada mıyım, ahrette miyim belli değil. Fadimem, su içsem tasımda, yemek yesem kaşığımdasın. 6 yıldır senden haber alamıyorum. Ölü müsün diri misin, belli değil. Biz, analar olarak evlatlarımızı almadan dönmeyeceğiz. Yavrumun fotoğraflarını gördükçe canım yanıyor. Kızım, sana yalvarıyorum, yuvana, vatanına dön” diye konuştu. 

BİZE YAZIK DEĞİL Mİ? 

Dağa kaçırılan 14 yaşındaki oğlu için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan annelerden Saliha Edizer, evladına kavuşma ümidiyle evlat nöbetine 1 yıldır devam ediyor. Evladına kavuşuncaya kadar oturma eylemine devam edeceğini vurgulayan anne Edizer, “Ben kanser hastasıyım, Yakubum gittikten sonra hastaneye gitmiyorum. Yazık günah değil mi? Bizim evimizi altüst ettiler, düzenimizi bozdular. Elinde kalem olacağı yerde, eline silah verdiler. Biz de Kürdüz, Kürtlüğümüzü inkar etmiyoruz ama hiçbir zaman onları desteklemedik, desteklemeyeceğiz de” dedi. 

EVLAT NÖBETİNDEKİ BABA PKK’LILARIN HEDEFİ OLDU 

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Özkan Aydın’ın babası Süleyman Aydın’ın evi önceki gece geç saatlerde PKK’lıların hedefi oldu. Evinin penceresinin altında pusu kurulduğunu fark eden Aydın, güvenlik güçlerine haber verdi. Yapılan incelemede Aydın’ın evinin etrafında pompalı tüfek fişeği, eldiven ve gömlek bulundu.  

<p>Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin işareti i

Bisikletin yıldızları Sakarya'da şampiyona başladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

WhatsApp'ta sessiz dönem başladı

Boyalı Dağı doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyülüyor