• $7,5068
  • €9,0638
  • 442.389
  • 1533.97
17 Mart 2020 Salı 08:00 | Son Güncelleme:

Bir aile daha evladına kavuştu

Bir aile daha evladına kavuştu

6 yıl önce terör örgütü PKK'ya katılan Zeynep Erkan adı terörist Mardin'de jandarmanın ikna çalışmaları sonucunda teslim olarak ailesiyle buluştu.

Mardin İl Jandarma Komutanlığı’nın ikna çalışmaları sonucu teslim olan terör örgütü PKK’ya mensup kadın terörist, ailesine kavuştu. Jandarma ekiplerinin yaklaşık bir yıl süren ikna çalışmaları neticesinde 2014 yılından itibaren PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren “Delila Mardin” kod adlı Zeynep Erkan, terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu. İşlemlerinin ardından Erkan, ailesiyle buluşturuldu.

GELİN TESLİM OLUN

Erkan yaptığı açıklamada, terör örgütü yandaşlarınca kandırılarak dağa götürüldüğünü belirterek, örgüt içerisinde psikolojik ve fiziki şiddete maruz kaldığını, orada bulunan gençlerin de çok zor günler geçirdiğini söyledi. Terör örgütünden kaçmak isteyen çok sayıda kişinin infaz edilecekleri korkusuyla kaçamadığını dile getiren Erkan, bir yıllık ikna süreci içerisinde kendisiyle görüşen personelden aldığı destekle jandarmaya teslim olduğunu aktardı. Erkan kötü muameleyle karşılaşmadığını söyledi.

YAVRUM KAÇ GEL DEVLET ARKAMIZDA

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin oturma eylemine 196’ncı günde bir aile daha katıldı. 5 yıl önce kandırılarak dağa götürülen oğlu Bayram için Kocaeli’den gelen Hediye Kurt, “Gel devlet arkamızda” diyerek oğluna seslendi.

<p>İngiltere'de TikTok'a yüklenen ve faal bir tren hattının üzerine park etmiş otomobili gösteren vi

Tren yolunda TikTok videosu tepki çekti: Düpedüz aptallık

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muş'ta ''kar kaplanları'' yolları açmak için metrelerce karla mücadele ediyor

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor