• $ 6,9553
  • € 8,1883
  • 441.875
  • 1126.9
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
09 Aralık 2019 Pazartesi 07:28 | Son Güncelleme:

BİLSEM öğretmen atamaları ne zaman? BİLSEM öğretmen atama başvuru sonuçları açıklandı mı?

BİLSEM öğretmen atama başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı merak ediliyor. BİLSEM atama başvuruları 2 Aralık'ta başladı. Başvuruda bulunacak öğretmenler, elektronik başvuru formuna http://mebbis.meb.gov.tr adresinden kişisel kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaptıktan sonra “Başvuru İşlemleri” seçeneğine tıklayarak ulaşabiliyor. BİLSEM öğretmen atamaları için başvurularını tamamlayan adaylar ise gözlerini sonuçlara çevirdi. BİLSEM öğretmen atamaları ne zaman? yanıtı haberimizde..

BİLSEM öğretmen atamaları ne zaman? merak ediliyor. BİLSEM öğretmen seçme ve atama başvuruları ile ilgili süreç geçtiğimiz günlerde yayınlanan kılavuz ile birlikte açıklandı. Başvuru yapan ve sözlü sınavda başarılı olan adayların atamaları Bakanlıkça yapılacak. Bilim ve sanat merkezlerine öğretmen olarak atama başvuruları 2 Aralık'ta başladı. Atama sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde açıklanacak.

BİLSEM ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN?

Bilim ve sanat merkezlerine öğretmen olarak atama başvuruları 2 Aralık ve 9 Aralık tarihleri aralığında alınacak.

BİLSEM ÖĞRETMEN BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Başvuruda bulunacak öğretmenler, elektronik başvuru formuna http://mebbis.meb.gov.tr adresinden kişisel kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaptıktan sonra “Başvuru İşlemleri” seçeneğine tıklayarak ulaşabileceklerdir.

Elektronik başvuru formu öğretmenler tarafından doldurulacaktır. Başvuru yapan öğretmenler puan Değerlendirme Kriterleri Formu’nda puan aldıkları kriterlere ilişkin belgeleri görevli oldukları okul/ kurum müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

BİLSEM ÖĞRETMEN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Bilim ve sanat merkezlerine öğretmen olarak atanabilmek için başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şunlardır:

a) Başvuru tarihi itibarıyla Bakanlık kadrolarında adaylık dâhil en az 3 yıl öğretmen olarak görev yapmış olmak,

b) Öğretmen olarak görev yapmakta olduğu ilin bilim ve sanat merkezinde atama alanında boş kontenjan bulunması,

c) 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen Atama Yapılacak Alanlar Çizelgesi’nde (Ek-1) yer alan bir alanda başvuru tarihi itibarıyla öğretmen olarak görev yapıyor olmak,

d) Zorunlu çalışma gerektiren yerler dışındaki eğitim kurumuna atanacaklar bakımından, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama Yönetmeliğine göre, atama takviminde belirtilen atama tarihi esas alındığında zorunlu çalışma yükümlülüğü tamamlanmış veya zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

SINAV NASIL YAPILACAK?

1) Sözlü sınav; Bakanlıkça belirlenen bölge merkezlerinde, bölge sözlü sınav komisyonları tarafından yapılacaktır.

2) Sözlü sınava katılacak öğretmenler sözlü sınav tarihinde valiliklerce “görevli izinli” sayılacaktır. Bakanlıkça kendilerine herhangi bir yolluk veya yevmiye ödenmeyecektir.

3) Sözlü sınav, Bilim ve Sanat Merkezlerine Öğretmen Seçme Sözlü Sınav Değerlendirme Formu’na (Ek-3) göre 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

BİLSEM ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

BİLSEM öğretmen başvuru sonuçları açıklandıktan sonra haberimiz içerisinde yer alacak. Adayların tercihleri doğrultusunda atamalar, alanlara göre tercih yapmaya esas puan üstünlüğüne göre atama takviminde belirtilen tarihler arasında Bakanlıkça yapılacaktır.

Atama sonuçları, Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü resmî internet sitesinde ilan edilecektir.

 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü halatları üstünde işçilerin nefes kesen çalışması

Yavuz Sultan Selim Köprüsü halatları üstünde işçilerin nefes kesen çalışması

BİM 4 Ağustos aktüel ürünler kataloğu yayınland�

BİM 4 Ağustos aktüel ürünler kataloğu yayınlandı!

Canlı, anlık gram altın ve çeyrek altın ne kadar?

Canlı, anlık gram altın ve çeyrek altın ne kadar?

2 Ağustos tarihli reyting sonuçlarında kim birinci oldu?

2 Ağustos tarihli reyting sonuçlarında kim birinci oldu?