• $7,5093
  • €9,0641
  • 442.748
  • 1532.38
03 Temmuz 2020 Cuma 03:50 | Son Güncelleme:

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Birinci dalgada daha kötüsünü beklemiyorum

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Birinci dalgada daha kötüsünü beklemiyorum

DSÖ'nün ‘en kötüsü daha yaşanmadı' açıklamasını değerlendiren Prof. Dr. Ceyhan, “Bu onların, yanlış ikinci dalga öngörüsünden kaynaklanıyor. Kötü olacağını düşünmüyorum” dedi.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, DSÖ’nün, koronavirüs salgınında en kötüsünün henüz yaşanmadığı yönündeki açıklamasını değerlendirdi: “DSÖ, hep ‘ikinci dalga göreceğiz’ diyor.

Dünyada daha birinci dalga bitmediği için ben ‘sonbaharda ikinci dalga göreceğiz’ fikrine katılmıyorum. Birinci dalga sıfırlanacak ki ikinci dalga olsun.

İkinci dalga İspanyol gribinden kalan bir tanım. İspanyol gribinde ilk dalga bitiyor, bir süre vaka görünmüyor, virüs mutasyona uğrayarak daha kötü şekilde geliyor. O zaman ikinci dalgada ülkeler hazırlıksız yakalanıyor

Halbuki birinci dalgadaki dalgalanmalarda henüz tedbirler tam olmasa da kaldırılmamış, ülkeler de hazırlıklı. Ben, eğer sonbaharda vaka artışları olacaksa bunun büyük nedeninin okulların açılması, insanların tatilden dönüp iş yerlerinde kalabalık ortamlarda buluşmasıdır. Bu nedenle daha kötüsünün olacağını düşünmüyorum.”

<p>Özel harekat polislerinden oluşan Taktik Su Altı Operasyon Grup Amirliği, su altı ve üstünden düz

Suyun altında da 'özel harekat'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Batı Karadeniz'deki kar yağışı drone ile görüntülendi

Bu besin vücuttaki tüm iltihabı kurutuyor!