• $7,937
  • €9,501
  • 461.344
  • 1325.47
02 Haziran 2020 Salı 10:57 | Son Güncelleme:

Fahrettin Koca son dakika açıklamaları neler?

Fahrettin Koca son dakika açıklamaları neler"

Koronavirüs Bilim Kurulu, koronavirüs salgını ile mücadelede son durumu görüşmek için video konferans yöntemiyle bugün bir toplantı daha gerçekleştirdi.

Koronavirüs Bilim Kurulu, koronavirüs salgını ile mücadelede son durumu görüşmek için video konferans yöntemiyle bugün de toplandı. 

FAHRETTİN KOCA AÇIKLAMALARDA BULUNUYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca "(Koronavirüs salgını) Türkiye bu sınavdan şu ana dek yüzünün akıyla çıktı. Bizi bu noktaya, tedbirlere uyum ve titizlik getirdi" dedi.

Türkiye'nin, salgında kayıp sayısı olarak dünyada 80. sırada yer aldığını belirten Bakan Koca, "Hekimlerimiz bu başarıyı kişi sayısına düşen doktor sayısı az olmasına rağmen elde etmiştir" ifadelerini kullandı.

"Yoğun bakımda ölüm oranı yüzde 10'a geriledi" diyen Bakan Koca aynı zamanda hastalığın bitmediğini ve tedbirlerin devam etmesi gerektiğini de vurguladı.

Korona virüsü salgını sonrası normalleşme sürecine yönelik sorulan soruları da yanıtlayan Bakan Koca, Bilim Kurulu'ndan konuya ilişkin görüşlerin alındığını ve normalleşme sürecine ilişkin görüşmelerin de henüz devam ettiğini belirtti. 

<p class='MsoNormal'>Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Derneği  (SODİMER) Başkanı Le

Vatandaşlar internet alışverişinde nelere dikkat etmeli?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul Boğazı'nı denizanaları bastı

Ekvador'da ölenler mezarlarından çıkarılıyor