• $8,3716
  • €10,1132
  • 478.188
  • 1345.15
04 Mart 2021 Perşembe 15:11 | Son Güncelleme:

Biden yönetimi geri durdu... Muhalifler durumdan rahatsız

Biden yönetimi geri durdu... Muhalifler durumdan rahatsız
Aksam.com.tr

Biden yönetimi, Prens Selman'a yönelik yaptırımlardan vazgeçme kararı aldı. Cemal Kaşıkçı suikastinin faili olarak yargılanan Prens Selman muhalif Ömer Abdülaziz'in deyimiyle ‘dokunulmaz kötü adam' konumuna geliyor.

Joe Biden yönetimi, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin raporunda Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı "cinayetin suç ortağı" olarak tanımlamasına rağmen herhangi bir yaptırım uygulamaktan kaçındı. Suudi Arabistan'ın sürgündeki muhalif isimleri, Biden yönetiminin bu kararına tepki gösterdi.

Aksam.com.tr'nin The Guardian'dan aktardığı habere göre, Biden yönetiminin Prens Muhammed'e yönelik olarak doğrudan yaptırım kararı almamasının "kendilerini daha büyük bir tehlikeye attığını" belirten muhalifler, bu kararın Prens Muhammed'i daha da cesaretlendireceğini vurguladı.

"BU KARAR, VELİAHT PRENSİ DAHA DA TEHLİKELİ HALE GETİRECEK"

Eski bir üst düzey Suudi Arabistanlı yetkilinin oğlu olan Halid el Cebri, Biden yönetiminin Cemal Kaşıkçı raporunu yayımlamasını memnuniyetle karşıladıklarını, ancak doğrudan hesap verilebilirliğin olmamasının Prens Muhammed'i daha tehlikeli hale getireceğini söyledi.

"GELECEKTEKİ TÜM SUİKASTLARINDAN DA SIYRILABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR"

Hâlihazırda Kanada'da sürgün hayatı yaşayan Cebri, Biden yönetimi tarafından herhangi bir yaptırıma uğramayan Prens Muhammed'le ilgili olarak "Parmak izi bırakmadığı sürece muhtemelen gelecekteki suikastlarından da sıyrılabileceğini düşünüyor." diye konuştu.

"VELİAHT PRENSE 'KÖTÜ ADAM' DİYE SESLENMEKLE YETİNİYORLAR"

Suudi Arabistan yönetimi tarafından tehdit edilen bir başka muhalif isim olan Ömer Abdülaziz ise, Biden hükûmetinin kararıyla ilgili olarak, "Kimse veliaht prensi cezalandırmıyor. Yalnızca 'kötü adam' olarak seslenmekle yetiniyorlar." sözlerini kullandı.

<p><strong> </strong><span>Gazeteci  Hulki Cevizoğlu, katıldığı bir programda, CHP Genel Başkanı Kem

128 milyar iftirası nasıl kuruldu?

TFF'den 23 Nisan sürprizi! İşte milli futbolcuların çocukluk fotoğrafları

Türkiye'nin en uzun bayrak direğine Türk Bayrağı çekildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İstanbul'da