• $7,8926
 • €9,4017
 • 458.618
 • 1342.49
27 Mart 2020 Cuma 13:01 | Son Güncelleme:

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Beştepe Millet Camii'nde cuma hutbesini irat etti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Beştepe Millet Camii'nde cuma hutbesini irat etti

Koronavirüs nedeniyle bir süreliğine evlerde kılınması kararlaştırılan alınan cuma namazı ile ilgili son dakika haberi geldi. Beştepe Millet Camisi'nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılındı. Cuma namazı için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş canlı yayında Cuma hutbesini okudu. Hutbede salgın önlemlerine riayet edilmesine vurgu yapıldı.

Beştepe Millet Camisi'nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılındı.

Sınırlı sayıda kişiyle tüm önlemler alınarak cuma namazı kılındı.

DİYANET YAZILI AÇIKLAMA İLE DUYURDU

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, giderek artan salgın tehlikesi sebebiyle geçen hafta olduğu gibi bugün de ülke genelinde cuma namazlarının kılınmayacağı belirtildi.

Beştepe Millet Camii'nde Cuma Namazı

Açıklamada, "İslam medeniyetinin en önemli coğrafyalarından olan cennet vatanımızda, İslam toplumun şiarlarından biri olan bu ibadetin devam etmesi ve cuma namazına gidemediği için milletimizin yaşadığı üzüntünün bir nebze giderilebilmesi adına Türkiye'de sadece Ankara'da Beştepe Millet Camisi'nde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda katılımla ve salgına karşı gerekli tedbirler alınarak cuma namazı eda edilecektir." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, ayrıca vatandaşların Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından verilecek hutbeyi televizyonları aracılığıyla dinleyebilecekleri bildirildi.

CUMA HUTBESİ OKUNDU

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş canlı yayında Cuma hutbesini okudu. Hutbede koronavirüs önlemlerine dikkat çekildi. Önlemlerin insan sağlığı için önemli olduğu ve riayet edilmesi gerektiği belirtildi.

"İslam medeniyetinin en önemli coğrafyalarından olan cennet vatanımızda, İslam toplumun şiarlarından biri olan bu ibadetin devam etmesi ve Cuma Namazına gidemediği için milletimizin yaşadığı üzüntünün bir nebze giderilebilmesi adına;

  CUMA NAMAZI KILINDI

  Beştepe'de Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından alınan özel önlemler ile cuma namazı kılındı. Koronavirüs salgını için dua edildi.

  CUMALARA ARA VERİLMİŞTİ

  Koronavirüs salgınının Türkiye sınırları içinde görülmesinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma namazlarının bir süreliğine durdurulduğunu açıklamıştı.

  Erbaş yaptığı açıklamada vakit namazlarının da camilerde cemaatle kılınmayacağını söylemiş, münferid olarak namazların ise kılınacağını ifade etmişti.

  Erbaş, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed'in konuya dair hadislerini hatırlatmıştı. Veba salgını döneminde Peygamberin uyarılarını hatırlatan Erbaş, İslam'ın önceliğinin insan sağlığı olduğunu söylemişti.

  Erbaş, Hz.Ömer'in veba nedeniyle sefer güzergahını değiştirdiğini de ifade etmişti.

  Editör:<a href='#0'> </a><a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

  ABD'de kim Beyaz Saray'da olacak?

  Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

  İstanbul'da koronavirüs denetimleri yoğunlaştırıldı! İşte ilk fotoğraflar

  Yeni Atatürk Kültür Merkezi'nde sona yaklaşıldı