• $8,3116
  • €10,1402
  • 488.173
  • 1443.81
03 Mayıs 2021 Pazartesi 06:32 | Son Güncelleme:

Bestami Yazgan: “Cumhurbaşkanı olamadım, ama Cumhurbaşkanımızın okuyacağı şiirler yazdım”

Bestami Yazgan: “Cumhurbaşkanı olamadım, ama Cumhurbaşkanımızın okuyacağı şiirler yazdım”

Şair ve yazar Bestami Yazgan, 24 TV'de yayımlanan Arafta Sorular programında Esra Elönü'nün konuğu oldu. Her insanın bir etki ve ilgi alanı olduğunu belirten Yazgan, “Benim etki alanım sanattır. Güzel eserler vermeye çalışıyorum. Cumhurbaşkanı olamadım, ama Cumhurbaşkanımızın okuyacağı şiirler yazdım.” diye konuştu.

Şair ve yazar Bestami Yazgan, "Benim etki alanım sanattır, ailemdir. Güzel eserler vermeye çalışıyorum. Cumhurbaşkanı olamadım, ama Cumhurbaşkanımızın okuyacağı şiirler yazdım. Bundan daha büyük hediye olur mu?" dedi.

24 TV ekranlarında yayımlanan Arafta Sorular programında Star yazarı Esra Elönü'nün bu haftaki konuğu, Bestami Yazgan oldu. Elönü'nün sorularını yanıtlayan Yazgan, hayattan siyasete, şiirden "dava"ya pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

Bestami Yazgan: "Avrupa artık bizimle vekâlet savaşı yapamayacak"

"Siyasetle uyarı anlamında ilgileniyorum. İnsanlar ideal olanı istiyor. Siyasetçiyi dört dörtlük istiyor. Ben büyük fotoğrafa bakıyorum. Ben yiğit bir insanım, ölümden korkmam. Bizim insanımız da böyledir. Ama eşim, çocuklarım, torunlarım yanımdayken ölüme gitmekte biraz tereddüt ederim. Orada arafta kalırım."

"Avrupa bizim aleyhimize konuşuyor. Sen yükselince birileri konuşur. Şu an Türkiye bölge gücü oldu. 'Süper Güç' olmamız için de iki şart kaldı. S-400 ve uçağımız olursa, biz süper gücüz. Önce yurt içinde sonra Suriye ve Irak'ta terörü bitirdik. Libya'da zulme 'Dur' dedik. Ermenistan'da Azerbaycanlı kardeşlerimize de yardım ederek zafer kazandık. Avrupa artık bizimle vekâlet savaşı yapamayacak. Ermenistan ve Yunanistan gibi ülkeleri gönderiyorlar. Akıllı olsunlar, ezer geçeriz."

"Bu yaşa geldim ve insanları eksiğiyle sevmeyi öğrendim. Kendime verdiğim hakkı, başkalarına da vermem gerektiğini düşünüyorum."

Esra Elönü: "İncindiğiniz zaman ne yapıyorsunuz?"

"Önceden öfkeleniyordum, şimdi kendi kendimi tedavi etmeye başladım. Bu yaşa geldim ve insanları eksiğiyle sevmeyi öğrendim. Ben bir sürü hata yapıyorum. Kendime verdiğim hakkı, başkalarına da vermem gerektiğini düşünüyorum."

Bestami Yazgan: "Cumhurbaşkanı olamadım, ama Cumhurbaşkanımızın okuyacağı şiirler yazdım"

"Bir insanın etki ve ilgi alanı vardır. Etki alanımızı bırakıp ilgi alanımız ile uğraşıyoruz. Benim etki alanım sanattır, ailemdir. Güzel eserler vermeye çalışıyorum. Cumhurbaşkanı olamadım, ama Cumhurbaşkanımızın okuyacağı şiirler yazdım. Bundan daha büyük hediye olur mu?"

Esra Elönü: "Cumhurbaşkanımız şiirinizi okuyunca neler hissettiniz?"

Bestami Yazgan: "Sayın Cumhurbaşkanımız benim şiirimi okurken bilgisayarda çalışıyordum. Bir baktım benim şiir okunmaya başladı. Hemen kızıma seslendim, çok mutlu oldum. Bunu sosyal medyada paylaştığımda, 'Başın göklere erdi mi?' tarzında yorumlar aldım. Haberi yok, ben o şiiri dinledikten sonra abdest aldım bir şükür secdesi yaptım. Başım göğe değil secdeye erdi. Mutlu oldum, Allah razı olsun."

Esra Elönü: "Bizim davamız nedir? Bestami Yazgan savunduğu davanın bedelini ilk ne zaman ödedi?"

"Gençlik elden gidiyor diyorlar, gitsin ne olacak? Doktor teşhisi koyar, sonra da tedavi eder. Bunu söylemenin ne faydası var. Bir gencin gönlüne dokun, elinden tut, saçını okşa. Şu an kurum olarak kim davet ederse davetlerine icabet ediyorum, ön şart da koşmuyorum. Bazen özel okullardan davet alıyorum, 'Telif gerekiyor mu?' diye sorduklarında, 'Dua edeceksiniz' diyorum. Telifi benim için böyle öderler. Başka bir şey istemiyorum. Koca bir ormanın yanması için, küçük bir kibrit çöpünün yanması lazım. Önce benim yanmam lazım."

"Yaşayan Kur'an, yaşayan İslam, yaşayan sünnet ve yaşayan vatan olmalıyız. Başka bir şey anlatmaya da gerek yok."

"Bu milletin, bu ümmetin evlatları iyi de olsa, kötü de olsa bizim sermayemizdir. Bir yangın varsa oraya koşmak lazım. Kendimi milli itfaiyeci gibi görüyorum. Benim gücüm buna yetiyor."

15 Temmuz Destanı için yazdığı şiiri okudu

Şair Bestami Yazgan, yayının devamında 15 Temmuz Destanı için yazdığı şiirini seslendirdi.

<p>AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş bu akşam 23:00'te Akşam TV'de... Aksam.com.tr Genel Y

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Akşam TV'ye konuk oluyor

''Istanbul Photo Awards 2021'' kazananları açıklandı

Tunceli'deki Çırtan Şelalesi ziyaretçilerini büyülüyor

Tunceli'de 'koca engerek' görüldü