• $7,8708
  • €9,3181
  • 483.159
  • 1210.41
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Ocak 2020 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

Belediyelerin karneleri Erdoğan'ın cebinde... Giderler borçlar hepsi sistemde!

Belediyelerin karneleri Erdoğan'ın cebinde... Giderler borçlar hepsi sistemde!

AK Parti tarafından hazırlanan akıllı yerel yönetimler sistemiyle belediye başkanları yakından takip ediliyor. Başken Erdoğan, AK Partili belediyelerin borçlarını, personel giderini sistemden takip edebiliyor. 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce AK Partili belediye başkanları ve il başkanlarının çalışmalarını bizzat takip edeceği sözlerinin ardından, Yerel Yönetimler Başkanlığı, belediye başkanlarını “Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi” ile takibe aldı. Dijital ortamda kurulan takip sistemine belediye başkanları yaptıkları faaliyetleri ve vaatleri giriyor. Sistemden belediyede kaç personel çalıştırıldığı, İller Bankası’ndan gelen paranın ne kadarı personele ne kadarı hizmete ayrıldığı, belediyenin borçlanma ve alt yapı giderlerine ne kadar bütçe ayrıldığı görülebiliyor. 

VAATLERE AN BE AN TAKİP 

Sistem vaatleri birebir takip ediyor. Eğer belediye başkanı, vaat ettiği projeyi zamanında bitirmezse sistem uyarı veriyor, başkan Genel Merkez tarafından ikaz ediliyor. Sistemin yanı sıra Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcıları da sahada başkanları denetliyor. Denetimler sırasında aksaklıklar görüldüğünde başkan yerinde uyarılıyor. Tüm bu adımları sadece Genel Merkez değil, Başkan Erdoğan’ın da sistem üzerinden yakından takip ettiği öğrenildi. 

ONLINE KARNE VERİLECEK

Sistemle birlikte belediye başkanlarına online karne verilecek. Ancak başkanlar sistem üzerinden bu karneleri ve başarı ortalamalarını göremeyecek. Bilgiler sadece Genel Merkez’de tutulacak. 

Başkan Erdoğan, 26 Ocak’ta Cezayir,  27 Ocak’ta Gambiya ve 28 Ocak’ta Senegal’e gidecek.

ERDOĞAN AFRİKA TURUNA ÇIKIYOR

Türkiye’nin Afrika açılımı kapsamında Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Ocak’ta Cezayir,  27 Ocak’ta Gambiya ve 28 Ocak’ta Senegal’e gidecek. Yapılacak temaslar kapsamında Türkiye ile Afrika arasındaki ilişkilerin ve ticaret hacminin geliştirilmesi için anlaşmalar gündeme gelecek. Afrika’yı en çok ziyaret eden liderlerden biri olan Başkan Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, Gambiya Cumhurbaşkanı Adama Barrow ile bir araya gelecek. 

DOSTLUK ELİ TÜRKİYE’DEN 

Emperyal ülkeler Afrika ülkelerini sömürge olarak görürken, Türkiye dostluk elini 2000’lı yılların başından itibaren Afrika ülkelere uzattı. İlişkilerin geliştirilmesi çabaları AK Parti hükümetleri döneminde daha da yoğunlaştı. Bu kapsamda “Afrika Ülkeleriyle Ekonomik İlişkilerin Geliştirilmesi Stratejisi” hazırlanıp hayata geçirildi. Erdoğan Başbakan ve Başkan sıfatıyla Afrika’daki 27 ülkeye ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’nin çabaları neticesinde, Türkiye-Afrika ilişkilerini 15 yıl önce hayal dahi edilemeyecek bir seviyeye geldi. Afrika’nın kalkındırılmasını sağlayan projelere önem verildi. 24 milyar doları bulan ikili ticaretin önümüzdeki süreçte 50 milyar dolara ulaşması hedefleniyor. Erdoğan’ın temaslarında FET֒nün Afrika ülkelerindeki örgütlenmesine de dikkat çekilecek. 

<p>İP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için “FETÖ

İP milletvekili Ümit Özdağ canlı yayında açıkladı: İP İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ'cü

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kuşadası'nda iki deniz kaplumbağası karaya vurdu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları