• $8,174
  • €9,833
  • 468.461
  • 1346.39
26 Şubat 2019 Salı 07:46 | Son Güncelleme:

TIR şoförleri Kapıkule'de kontak kapattı

TIR şoförleri Kapıkule'de kontak kapattı

TIR şoförleri, Suudi Arabistan’da tutuklu olan ve hakkında idam cezası verilen arkadaşlarının cezasının kaldırılması talebiyle eylem yaptı.

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bir grup TIR şoförü, Suudi Arabistan’da tutuklu olan ve hakkında idam cezası verilen arkadaşlarının cezasının kaldırılması için eylem yaptı.

Kapıkule TIR Parkı önünde toplanan yaklaşık 30 TIR şoförü adına açıklama yapan Burhan Oğuz, TIR şoförü arkadaşları Remzi Çiçek'in 4 yıl önce Suudi Arabistan’da aracında uyuşturucu bulunduğu gerekçesiyle tutuklandığını ve hakkında idam cezası verildiğini belirtti.

Seslerini duyurmak amacıyla kontak kapattıklarını ifade eden Oğuz, “Arkadaşımızı çarşamba günü idam edecekler, onu idam sehpasından almamız için, sesimizi duyurmak için böyle bir eylemde bulunuyoruz." dedi.

Oğuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım beklediklerini dile getirdi.

Arkadaşlarının suçsuz olduğuna inandıklarını, tüm uluslararası şoförlerin yüklerinin içerisinde ne olduğunu bilmeden taşımacılık yaptığını kaydeden Oğuz, "Ben 18 yıldır şoförüm, depolardan yüklediğimiz konteynırlarda ne var bilemeyiz. Koli yüklüyoruz ama kolilerde ne var bilemeyiz. Remzi ağabeyimiz suçsuzdur. Taşıdığı yükte uyuşturucu çıkmış, içerisinde ne olduğunu nereden bilebilir? ” diye konuştu.

Açıklamanın ardından polis ve jandarma gruptakilerle görüşerek, parka girişi önleyen TIR'ın içeri çekilmesini istedi.

AA'nın haberine göre; şoförler de kontak kapatma eylemini park içerisinde sürdüreceklerini ifade ederek, TIR parkına geçiş yaptı.

<p>Eski ABD Başkanı Donald Trump, Başkan Joe Biden'ın Çin ile Rusya'yı birbirine yaklaştırdığını ve

Biden yanlış sistem mi uyguluyor?

Hülya doktor hastalarının yanı sıra sokak hayvanlarına da şifa dağıtıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm temsilcilerini kabul etti

Suyu 30 metre çekilen Salda Gölü'nün çamur çukurları kapanıyor