• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
19 Temmuz 2014 Cumartesi 11:41 | Son Güncelleme:

Baz istasyonu bomba gibi patladı

Baz istasyonu bomba gibi patladı

İzmir Çankaya’da bulunan bit pazarında bir GSM şirketine ait baz istasyonu bomba gibi patladı. Çevrede büyük korkuya neden olan olayda maddi hasar meydana geldi.

Çankaya teknoloji pazarında bulunan 4 katlı bir binanın çatısındaki baz istasyonu büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın etkisiyle civardaki bir mescit ile bazı dükkanların camları kırıldı. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edilirken, polis çevrede güvenlik önlemleri aldı. Patlamayı duyan vatandaşlar da büyük korku ve panik yaşadı.

Parçalanan cihazın parçalarının kimseye zarar vermemesi büyük bir faciayı önledi. Olay anında bomba patladığını sanan Enes Kılıçarslan, “Çok korktuk. Birden füze gibi bir şey yükseldi. Biz ilk önce çöp kutusuna bomba konulduğunu filan zannettik. Ancak baz istasyonu patlamış. Herkes bir yana koşuşturuyordu. İşyerlerinin ve bir caminin camları kırıldı” dedi.

Patlama olan binada çay ocağı işleten bir vatandaş da “Olay anında çay dolduruyordum. Ve çok büyük bir gürültü ile ses geldi. Bomba zannettim. Her şey birdenbire oldu, büyük panik yaşadık” diye konuştu.

GSM şirketinin sahibi yaklaşık 15 bin TL’lik maddi zarar olduğunu ifade etti.İHA 

<p>MODERATÖR GECE</p><p>Deneyimli gazeteci Erem Şentürk; 8 Mart Pazartesi gününden itibaren,

Erem Şentürk, 8 Mart Pazartesi'den itibaren 24 TV'de

Antalya'daki yerleşik yabancılarKovid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Bağdat'ta

Türk Kızılay Irak Delegasyonuna ait fırında üretilen ekmekleri mültecilere dağıttı