• $32,2422
  • €35,0481
  • 2508.51
  • 10895.3
22 Eylül 2023 Cuma 16:54 | Son Güncelleme:

Başkentte başıboş köpek sorunu: Vatandaşlar çözüm bekliyor

İHA

Başkent'te sürü halindeki saldırgan köpekler mahalleliye zor anlar yaşatıyor. Birçok mahalle sakinini ısıran köpekler hakkında vatandaşlar çözüm bekliyor.

Ankara'nın Gölbaşı ilçesi TOKİ Konutlarında yaşayan vatandaşlar, başıboş köpeklerin saldırılarından dolayı zor anlar yaşıyor. Mahalle sakinlerinin cep telefonu kameralarına ve güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, köpeklerin sokakta yürüyen vatandaşlara ve parkta oyun oynayan çocuklara saldırdığı görülürken, mahalle sakinlerinin köpek saldırılarından kurtulmak için kaçtıkları anlar da görüntülendi. Köpek saldırılarından mustarip olan mahalle sakinleri ise yetkilerin duruma bir çözüm bulmasını bekliyor. Mahalle sakinleri ise yaşadıkları sıkıntıları İHA muhabirine anlattı.

"KÖPEKLER EŞİME DE SALDIRDI, BU NEDENDEN DOLAYI AMELİYAT GEÇİRDİ"

Köpeklerin herkes tarafından sevildiğini fakat köpek saldırılarıyla ilgili çözüm bulunması gerektiğini söyleyen Derya Küçükduran, "Hayvanları, köpekleri herkes seviyor, biz de çok seviyoruz fakat saldıran köpeklerle ilgili çözüm bulunmasının istiyoruz. Yaklarda da okul var ve çocuklar okula güvenli bir şekilde gidip gelemiyorlar. Birkaç kere de köpek saldırısı oldu. İmza da topladık, CİMER'e de şikayet ettik, durumu bildirdik. Belediye kanunlara göre elinden geleni yapıyor ama köpek saldırıları durmuyor gene de. Bu konuda ciddi anlamda sorunlar yaşıyoruz. Çocukların dışarda oyun oynamaları, okula gidip gelmeleri sorun oluyor. Biz bu konunun çözümünü istiyoruz. Köpekler eşime de saldırdı, bu nedenden dolayı ameliyat geçirdi. Onun dışında birkaç kadın arkadaşımıza köpekler saldırıp ısırdı" ifadelerine yer verdi.

"ÇOK FAZLA KÖPEĞİN VARLIĞINDAN MUSTARİBİZ"

Emine Ağan, köpeklerin sayılarından dolayı rahatsız olduklarını söyleyerek, "Çok fazla köpeğin varlığından mustaribiz. Birçok yere de şikayet ettik ama herhangi bir sonuç alamadık. Belediyenin toplama araçları geliyor, bir şekilde görevlerini yapıyorlar ama hayvan severler tarafından bu köpekler tekrar indirilip sokağa salınıyorlar. Köpekler yüzünden artık oturup çocuklarımız sağ salim evlerine gelecekler mi diye düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"ÇOCUĞUM PSİKOLOJİK OLARAK ÇOK SIKINTI YAŞADI"

İbrahim Kosmana ise çocuğunun da köpekler tarafından ısırıldığını söyleyerek, "Biz de buradaki çoğu vatandaş gibi fazla sayıdaki köpeğin varlığından şikayetçiyiz. Benim çocuğumu da bir köpek ısırdı. Halen kalçasında izi var. Çocuğum psikolojik olarak çok sıkıntı yaşadı. Bu konuyla alakalı psikoloğa gittik. Şurası bizim okul yolumuz ve bu 500 metrelik yolda en az 30 köpek var. Ne eşim ne de komşular çocuklarını okula götürüp getirebiliyor" değerlendirmesinde bulundu.

  • saldırgan köpek
  • mahalle sakinleri
  • çözüm bekliyor
  • Ankara
Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon
Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon

Selçuk Bayraktar: Dünyaya örnek bir operasyon

Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı
Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı

Türkiye ve Çin güçlerini birleştiriyor... Mutabakat Zaptı imzalandı

Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! 11 bin puanı aştı
Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! 11 bin puanı aştı

Borsa İstanbul'dan tarihi rekor! 11 bin puanı aştı