• $7,8584
  • €9,4096
  • 455.718
  • 1308.1
23 Ekim 2020 Cuma 16:04 | Son Güncelleme:

Başkentte "Barutlar" olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon: 20 gözaltı

Başkentte "Barutlar" olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon: 20 gözaltı
AA

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri "Barutlar" olarak bilinen suç örgütüne operasyon başlattı. Uyuşturucu ticareti yapan, kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan, tefecilik ve kasten silahlı yaralama olaylarına karışan örgüte düzenlenen operasyonda 20 şüpheli gözaltına alındı.

Başkentte ekipler "Barutlar" olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon başlattı. Operasyonda 20 şüpheli gözaltına alınırken, zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, çok sayıda çek-senet, uyuşturucu, kırmızı ve yeşil reçete ile satılan haplar ile değişik çaplarda tabanca ve mermi ele geçirildi.

AA'da yer alan habere göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Altındağ ilçesinde uyuşturucu ticareti yapan, kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan, tefecilik ve kasten silahlı yaralama olaylarına karışan, "Barutlar" olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon başlattı.

Teknik ve fiziki takiple örgüt üyelerinin faaliyetlerini tespit eden, örgütün elebaşılığını H.Barut'un yaptığını belirleyen ekipler, 22 ikamet ve 4 işyeri olmak üzere 26 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda 20 şüpheli gözaltına alınırken, zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, çok sayıda çek-senet, uyuşturucu, kırmızı ve yeşil reçete ile satılan haplar ile değişik çaplarda tabanca ve mermi ele geçirildi.

Öte yandan, Barutlar olarak bilinen suç örgütünün sosyal medya üzerinden mafya dizisi çekimleri yaparak yayımladığı öğrenildi.

<p>Kovid-19 nedeniyle birçok yönden büyük değişimler yaşayan dünyanın salgın sürecinden aldığı dersl

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TRT World Forum'da konuştu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Konserve kutusundan mangal yaptı

Başkan Erdoğan, Kabine Toplantısı'na başkanlık etti.