• $8,1021
  • €9,7047
  • 451.823
  • 1409.19
29 Haziran 2018 Cuma 01:00 | Son Güncelleme:

Başkanlara koltuk markajı!

Başkanlara koltuk markajı!

CHP’de genel başkanlık yarışı hız kesmeden sürüyor! Özgür Özel, Tekin Bingöl, Erdoğan Toprak ve Tuncay Özkan’ın eğer, ‘Kılıçdaroğlu istifa’ çağrıları büyürse başkanlara “Destek açıklaması yapın” talimatı verdiği öğrenildi.

ERCAN ÖZTÜRK

Genel Başkanlık süresince en düşük oy oranını alan Kemal Kılıçdaroğlu, koltuğunu korumak için yönetimindeki arkadaşlarını harekete geçirdi. Burdur ve Manisa İl Başkanlarının Muharrem İnce’ye desteklerini açıklamasının üzerine Tekin Bingöl ve Erdoğan Toprak’ın girişimiyle Elazığ İl Başkanı da Kılıçdaroğlu yönetimine açık destek verdiğini açıkladı. 

'GEREKİRSE OTOBÜS KALDIRIRIZ' 

41 yıl sonra Elazığ’dan milletvekili olan eski Tunceli Milletvekili Gürsel Erol’un Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etmesiyle birlikte Bingöl ve Toprak karşı harekete geçti. Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan’ın Bingöl ve Toprak’ın zorlamasıyla “Gerekirse Ankara’ya otobüs kaldırırız. Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” dedi. Kaplan’ın hemen ardından Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de “Kılıçdaroğlu yönetimine tam destek veriyoruz” dedi. Özgür Özel, Tekin Bingöl, Erdoğan Toprak ve Tuncay Özkan’ın diğer belediye başkanları ve il başkanlarına gerekmesi durumumda Kılıçdaroglu için “destek açıklaması yapın’ talimatı verdiği öğrenildi. 

 

<p>Libya Başbakanı Dibeybe, 5 başbakan yardımcısı ve 14 bakanı ile Türkiye'ye geldi. Abdulhamid Dibe

Libya'nın kritik ziyareti dünyada nasıl yankı buldu?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi