• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Temmuz 2020 Pazar 08:00 | Son Güncelleme:

Başkan'dan Batı'ya ikaz: Önümüze çıkan kaybeder

Başkan'dan Batı'ya ikaz: Önümüze çıkan kaybeder

Başkan Erdoğan, adil ve ahlâklı müzakere çağrısı yaptı, “Aksi halde ödediğimiz bedeli ödemeyi göze alıyorsanız buyrun meydana” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Amasya Çevre Yolu’nun açılış töreninde önemli mesajlar verdi. Türkiye’nin Suriye ve Akdeniz’de haklarını korumak için attığı adımlardan rahatsızlık duyan ülkelere seslenen Başkan Erdoğan, “Açıkça ikaz ediyoruz. Elde ettiğimiz her kazanım için büyük bedeller ödedik. Ama bu millet bedel ödemekten çekinmemiştir. Şayet bizim ödediğimiz bedelleri göze alıyorsanız buyurun çıkın meydana. Böyle bir niyetiniz yoksa bir an önce müzakere kanallarını açın” dedi.

AÇIKÇA İKAZ EDİYORUZ

Başkan Erdoğan şunları söyledi: “Terörle mücadeleden, 15 Temmuz’a ve sınır ötesi harekâtlara kadar bu duruşumuzu her kritik hadisede tekrar tekrar gösterdik. Ülkemize karşı ne siyasetle, ne diplomasiyle, ne sağduyuyla, ne akılla bağdaşan sözler sarf edenleri açıkça ikaz ediyoruz. Şayet bizim ödediğimiz bedelleri göze alıyorsanız buyurun çıkın meydana. Böyle bir niyetiniz yoksa bir an önce müzakere kanallarını açın. Bizim kimsenin hakkında, hukukunda, toprağında, denizinde, doğal kaynağında gözümüz yoktur. Ancak kendi hakkımıza, hukukumuza, çıkarımıza da kimsenin el uzatmasına izin vermeyiz.” 

KENDİLERİ KAYBEDER 

“Adil olan, akılcı olan, ahlaklı olan her türlü teklifi konuşmaya, değerlendirmeye, müzakere etmeye hazırız. Dayatmalar ve zorbalıklar karşısında vereceğimiz cevabı ise zaten sahada fiilen gösteriyoruz. Gerekirse daha fazlasını yapmaktan da çekinmeyiz. Bize düşmanlık etmeye, önümüzü kesmeye çalışanlar ise hiç kusura bakmasınlar kendileri kaybederler.” 

ONURLU DURUŞA KOLAY GELİNMEDİ

Başkan Erdoğan Türkiye’nin her alanda gücünü ortaya koyduğunu belirterek, “Türkiye’nin her alanda sergilediği onurlu ve sonuç alıcı duruşa öyle kolay gelinmedi” dedi. Başkan Erdoğan şu ifadeleri kullandı: “Eskiler ‘Düt demeye dudak ister’ derler. Bağımsız bir politika ortaya koyabilmeniz için bunu sağlayacak siyasi, ekonomik, askeri ve diplomatik güce sahip olmanız gerekir. Milletimizin desteğiyle, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini hayata geçirdik. Ekonomik olarak dibe vurmuş bir ülke böyle yapamazdı.”

GÜCÜMÜZÜ GÖRDÜLER

“Türkiye’nin attığı adımlara karşı yüksek sesle itiraz edenlerin sahada herhangi bir varlık gösterememelerinin sebebi ülkemizin her alanda sahip olduğu gücü görmeleridir. Elbette elde ettiğimiz her kazanım için büyük bedeller ödedik. Ama bu millet bedel ödemekten çekinmemiştir. “Ölürsek şehit, kalırsak gaziyiz” anlayışıyla mücadele eden bir milletin karşısında duracak hiçbir güç yoktur.” 

HERKES BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTİYOR

“Karada, denizde, havada, her yerde milletimizin, ülkemizin, dostlarımızın hakkını hukukunu savunduk. Ekonomimize kurulan tuzakları bozarken, desteklerle milletimizin her kesiminin yanında olduğunu gösterdik. Daha düne kadar bedel ödetme tehditlerine maruz kalırken; bugün herkesin birlikte çalışmak istediği bir ülke haline geldik.”

 SERRAC’I KABUL ETTİ 

Başkan Erdoğan, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac’ı kabul etti. Erdoğan öğle saatlerinde Kısıklı’daki konutundan çıkarak geldiği Vahdettin Köşkü’nde, Amasya Çevre Yolu Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan sonrasında Serrac ile bir araya geldi. Görüşme basına kapalı gerçekleşti. 

110 MİLYON TASARRUF

Erdoğan, çevre yoluyla akaryakıttan yıllık 110 milyon tasarruf sağlanacağını söyledi. Erdoğan, “Uzunluğu 11,3 kilometre olan Amasya Çevre Yolu aynı zamanda şehirlerarası geçiş mesafesini 2 km kısaltıyor” dedi. 

İTALYA BAŞBAKANI’YLA LİBYA’YI GÖRÜŞTÜ  

Erdoğan, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ile Conte görüşmesinde, Libya başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı. Görüşmede ayrıca Kovid-19 ile mücadelede işbirliği hususları ve salgın sonrası dönemde atılacak adımlar da değerlendirildi. 

<p>Gaziantep'in, kış aylarının damak lezzetlerinden olan 'mıcırık aşı' sofralarda yerini almaya başl

Patlıcan yemeklerinde doyumsuz lezzet: Mıcırık aşı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hangi burçları enerjili bir gün bekliyor? 25 Ekim 2020 burç yorumları!

Ankara'da asayiş uygulaması! 750 polisin katıldı