• $7,9974
  • €9,5249
  • 465.514
  • 1320.98
28 Mart 2020 Cumartesi 09:55 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'ın açıkladığı kurala ve salgına aldırmayanlar Caddebostan Sahili'ne gitti

Başkan Erdoğan'ın açıkladığı kurala ve salgına aldırmayanlar Caddebostan Sahili'ne gitti
IHA

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sağlık Bilim Kurulu'nun önerileri sonucunda açıkladığı yeni tedbir paketi kapsamında vatandaşların sahil ve piknik alanlarında hafta sonları bulunmaları yasaklandı. Salgına ve uyarılara aldırış etmeyenler Caddebostan Sahili'ne gitti.

Korona virüs tehlikesi etkisini günden güne sürdürürken bazı İstanbullular, alınan tüm tedbirlere rağmen bu hafta sonu da Caddebostan Sahili’ne gitmeye devam etti. Spor yapmak için evden çıkıp sahile giden vatandaşlardan kimisi koşu yaptı, kimisi bisiklet sürdü. Polis ekipleri ise sahildeki vatandaşlara anons yaparak mecburi olmadıkça sokağa çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Dünyada olduğu kadar Türkiye’de de etkisini gösteren korona virüsüne karşı neredeyse her gün farklı önlemler alınıyor. Fakat bazı vatandaşlar tüm tedbirlere rağmen sokağa çıkamaya devam ediyor. Bu hafta sonu da bazı vatandaşların Caddebostan Sahili’ne gittiği görüldü. Sahile gidenlerden kimisi koşu yaptı, kimisi bisiklet sürdü, kimisi de jimnastik hareketleri yaptı. Sahile gelen polis ekibi ise vatandaşları anons yaparak uyardı. Polis, vatandaşlara yaptığı anonsta mecburi olmadıkça sokağa çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

İHA

<p>Editör: <a href='mailto:duygu.gecu@turmedya.com.tr'>duygu.gecu@turmedya.com.tr</a></p>

Koronavirüs ikinci kez bulaşır mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Adana'da uyuşturucu tacirlerine şafak baskını

İznik'te yapılan kazılarda w1500 yıllık mesaj bulundu