• $8,0815
  • €9,6909
  • 458.252
  • 1410.27
24 Mart 2021 Çarşamba 10:03 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'dan yeni yol haritası: Kabine revizyonu ne zaman?

Tüm Türkiye, "Kabine revizyonu ne zaman?" sorusunun yanıtını arıyor. 24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, revizyonun 5 ila 7 arasında olabileceğini belirterek zamanlama açısından ise, "Eli kulağında. Bugün, kongre bittikten sonra AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplanacak. Buradan sonrada revizyon kararının açıklanacağı söyleniyor ama bir tarih vermek gerekirse en geç cuma gününe kadar revizyon olacağı ifade ediliyor" dedi.

Kabine revizyonunun zamanlamasına ilişkin açıklama yapan 24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, "Bir tarih vermek gerekirse en geç cuma gününe kadar revizyon olacağı ifade ediliyor" dedi.

Kabine revizyonuna ilişkin açıklamalarda bulunan Yiğitel şu ifadelere yer verdi:

REVİZYON İHTİYACI NEREDEN DOĞDU?

Bir yenilenmez bir tazelenme, kadroları yenileme diye bakmak gerekiyor. Tıpkı AK Parti kongresinde nasıl MKYK ve MYK büyük ölçüde yenileniyor ve değişiyorsa burada da kadroların yenilenmesi olarak bakmak gerekiyor. 2023 hedefine yönelik hem bir paradigma oluşacak siyaseten, ekonomik anlamda ve dış politika anlamında AK Parti kendi uygulayacağı politikalara dair çok temek bir perspektif ortaya koyacak. Bu temel perspektifin ne olacağını da biz Başkan Erdoğan'ın konuşmasında göreceğiz. Başlık başlık ve detaylarıyla göreceğiz. 2023'e kadar AK Parti'nin ev ödevleri nedir? Neyi baz alıyor? Dolayısıyla 2023 hedefini gerçekleştirecek olan kadrolar da en başta kabine üyeleri, parti kadroları ve Meclis'teki kadrolar şeklinde olacak. Hedeflenen 3 temel yönetim kadrosunun eş güdümlü çalışması.

KABİNEDE KISTAS NE?

Muhtemelen Başkan Erdoğan, iki buçuk yıldır bakmıştır, "Şu bakanlıkta şu isimle daha iyi bir yere mi geliriz?" veri odur. Yoksa bir başarısızlık söz konusu değil. Başka bir isimle, "Daha iyi bir verim elde edilebilir mi?" kıstas bu olacaktır. O yüzden 5-7 arasında bir iki bakanlıkta da yer değişimi olacağı ifade ediliyor. Ama zamanlama açısından bugün itibarıyla her an olabilir. İki gündür zaten Başkan Erdoğan pek fazla bir program yapmadı. Yoğun bir şekilde kabine değişikliğine çalıştı.

  • kabine revizyonun ne zaman
  • kabine revizyonu bugün mü
  • kabine revizyonu son dakika
<h3>Süper Lig'in 35. haftasında Beşiktaş, MKE Ankaragücü'nü konuk edecek. Cuma günü oynanacak olan B

Beşiktaş - Ankaragücü Maç Önü

Hafta sonu marketler açık mı? Marketlerin çalışma saatleri değişti mi

Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Çanakkale'de kargo gemisi karaya oturdu! Gemi için çalışma başlatıldı.