• $7,8436
  • €9,3008
  • 483.677
  • 1219.05
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
31 Ağustos 2020 Pazartesi 02:40 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'dan Sercan'ın ailesine umut telefonu

Başkan Erdoğan'dan Sercan'ın ailesine umut telefonu

Manisa'da hidransefali nedeniyle zor günler geçiren minik Sercan'ın durumuna Cumhurbaşkanı Erdoğan kayıtsız kalmadı. Erdoğan, baba Gezenler'i arayarak tedavisi için her şeyin yapılacağını söyledi.

Manisa’da yaşayan Gezenler Ailesi’nin 2 yaşındaki hidransefali hastası oğlu Sercan Gezenler’in sağlık durumunun gündeme gelmesinin ardından doktorlar ve hayırseverler seferber oldu. Umut dolu telefon ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Baba Ferdi Gezenler’i telefonla arayarak minik çocuğun sağlık durumu hakkında bilgi alan Başkan Erdoğan, çocuğun tedavisi için önce Manisa ve İzmir’de doktorlar tarafından yeniden kontrollerinin yapılacağını, eğer bir sonuç alınamazsa Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edileceğini söyledi.

DEVLET SEFERBER OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini bizzat telefonla arayarak çocuğunun durumunu sorması ve devletin tüm imkanlarıyla minik Sercan’ın yanında olduğunu söylemesi üzerine umutlarının arttığını kaydeden baba Ferdi Gezenler şöyle konuştu: “Hem yurtiçi hem de yurtdışındaki tüm vatandaşlardan Allah razı olsun. Benim derdime derman oldular. Cumhurbaşkanımız bizzat aradı. Talimatlarını ve bilgileri verdi. Allah onun da çocuklarına, torunlarına dert keder göstermesin. Şu anda bir süreç içerisindeyiz. Sağlık Bakanımız, Valimiz seferber. Herkese minnettarım.”

Çok nadir görülen bir rahatsızlık olan hidransefali ile mücadele eden ve daha önce sürekli ağlayan minik Sercan Gezenler’in gülmesi ise yürekleri ısıttı.

<p>Editör:</p><p><a href='#0'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</a></p><p class=''>Kurgu:</

İYİ Partili Özdağ'ın FETÖ iddiası

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kırklareli'nde bir köy karantinaya alındı

1300 yıllık anıt ağacın zeytinleri hasat edildi