• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
18 Eylül 2020 Cuma 13:46 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'dan Miçotakis'e uyarı: Gövde gösteri yaparsa biz daha büyüğünü yaparız

Başkan Erdoğan'dan Miçotakis'e uyarı: Gövde gösteri yaparsa biz daha büyüğünü yaparız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorunlarını yanıtladı. Oruç Reis'i bakım için limana çektiysek bunun bir anlamı olduğunu belirten Başkan Erdoğan, "Oruç Reis'in bakım için çekilmesi bizim sismik araştırmalarımıza ara vereceğimiz anlamına gelmez. Bakımdan sonra Oruç Reis görevine geri dönecektir." dedi. Miçatokis'i de uyaran Başkan Erdoğan, "Eğer olumlu bir tavır varsa görüşmekten çekinmeyiz. Ama Miçotakis adalarda gövde gösterisi yaparsa biz daha büyüğünü yaparız." ifadelerini kullandı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakımdan sonra Oruç Reis'in görevine geri döneceğini belirten Erdoğan, Yunanistan'la ilgili ise, "Eğer olumlu bir tavır varsa görüşmekten çekinmeyiz. Ama Miçotakis adalarda gövde gösterisi yaparsa biz daha büyüğünü yaparız." dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN KORONAVİRÜS AŞISI İÇİN TARİH VERDİ

Aşı çalışmalarının sıkı bir şekilde başta Tübitak olmak üzere devam ettiğini söyleyen Erdoğan, "Özel sektör bu konuyla ilgili olarak teknoloji sağlık bakanlığımızla devam ediyorlar. Yılbaşından sonra olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz" ifadelerini kullandı.

"BİZ DAHA BÜYÜĞÜNÜ YAPARIZ"

Eğer olumlu bir tavır varsa görüşmekten çekinmeyiz. Ama Miçotakis adalarda gövde gösterisi yaparsa biz daha büyüğünü yaparız açıklamasında bulunan Erdoğan şunları söyledi:

"Miçotakis'le görüşme konusunda sıkıntımız yok. Eğer biz Oruç Reis'i çektiysek bunun bir anlamı var. Bu demek değil ki Oruç Reis'in tamir bakım için çekilmesi, sismik araştırmaların durmasıdır. Mısır'la görüşmeler yaparız bunda hiçbir engel yoktur. Ama Yunanistan - Mısır anlaşması bizi üzmüştür." 

SERRAC'IN İSTİFASI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın istifasınıda yorumladı.

Erdoğan, "Bu hafta heyetler bazında görüşmeler olabilir" dedi. 

<h3>Aşıda ikinci parti ne zaman gelecek?</h3><h3>BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLADI</h3><p>Başkan Erdoğan, Çin'

22 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

1 milyon kibritle öyle bir şey yaptı ki

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatili zilini çaldı