• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
19 Şubat 2021 Cuma 14:52 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'dan dikkat çeken "aile" uyarısı: Çok büyük operasyonlar çekiliyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 7 ildeki AK Parti kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Batı'da aile çöküşünün kadının metalaştırılması ile başladığını belirten Erdoğan, "Aynı oyunu bizim üzerimizde de oynamaya çalışıyorlar. Ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor." dedi.

AK Parti Adana, Hakkari, İstanbul, Manisa, Malatya Şanlıurfa ve Tokat İl Kadın Kolları 6.Olağan Kongrelerine canlı bağlantı ile katılan Başkan Erdoğan açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Kadınlarımıza yönelik hizmetlerimizin temelinde hep aile yer almıştır. Batı'da ailenin çöküşü, kadının metalaştırılması ile başlamıştır. Aynı oyunu bizim üzerimizde de oynamaya çalışıyorlar. Ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor." dedi.

İşte Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Toplumun yarısını oluşturan kadınları görmezden gelen hiçbir hareketin başarısı olmadığını bildiğimiz için kadınlarımız ile birlikte yol yürüdük. Her eseri birlikte inşa ettik. Her kazanımımızda sizlerin de alın teri, emeği, imzası vardır. AK Parti kadın kolları 5 milyon 300 bin üye ile diğer partilerin üye sayılarının toplamına yakın bir konumdadır.

Birileri kadınların isimlerini istismar ederken, biz kadınlarımızı hak ettiği yere getirme gayretinde olduk. Başı kapalı diye kızlarımızı, kadınlarımızı üniversitelere sokmadılar. Sokakta bu zihniyet kadınlarımızı horladı. Kadınlarımız Meclis'te en yüksek temsil oranına bizim dönemimizde erişti. AK Parti grubunda 54 kadın vekil, Kabine'de 2 kadın bakanımız görev yapıyor. Kadınlarımız en yüksek istihdama da bizim dönemimizde kavuştu.

Kadınların iş gücüne katılımı yüzde 31'i geride bıraktı. Kayıt dışı çalışan kadınlarımızın sayısının yarı yarıya azalımını sağladık. Kadınlarımızın nasıl bir sıkıntısı ve talebi varsa hepsine kulak verdik, hepsi için çalıştık.

"ARTIK MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR, BU REZİLLİKLERİN DE ÜZERİ ÖRTÜLEMİYOR"

Kendi partilerindeki, çevrelerindeki, belediyelerindeki kadınlara yönelik taciz, şiddet, tecavüz olaylarını görmezden gelenlerin istismar siyasetinin sonu gelmiştir. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bu rezilliklerin üstü de örtülemiyor.

Bu durum bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Kale içeriden fethedilir. Biz kadınlarımıza kendimizi en doğru şekilde anlatır, onların gönlünü kazanırsak diğer aile fertlerini zaten saflarımıza çekmiş oluruz. Önümüzde 2023 seçimleri var. Hayati öneme sahip dönüm noktası olan 2023'ü karşımızdakiler de sabırsızlıkla bekliyor.

Salgın dönemindeki faaliyetleriniz, kongre dönemindeki gayretleriniz ile AK Parti'nin bir hayat okulu olduğunu gösterdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.

"AYNI OPERASYONLAR BİZE ÇEKİLİYOR"

Kadınlarımıza yönelik hizmetlerimizin temelinde hep aile yer almıştır. Batı'da ailenin çöküşü, kadının metalaştırılması ile başlamıştır. Aynı oyunu bizim üzerimizde de oynamaya çalışıyorlar. Ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor. Biz kadınlarımızın aile içindeki görevlerini de siyaset ile, iş ile uğraşırken yürütebileceğine yürekten inanıyoruz. Bazıları bunları birbirinin alternatifi gibi göstermenin gayreti içinde. Bunlar Türk kadınını tanımıyor.

"Kılıçdaroğlu, ideoloji anlamında CHP'nin içini boşalttı"


Haberin Özeti

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adana, Hakkari, İstanbul, Manisa, Malatya, Şanlıurfa ve Tokat İl Kadın Kolları kongrelerine canlı bağlantı gerçekleştirdi.

• "Batı'da ailenin çöküşü, kadının metalaştırılması ile başlamıştır. Aynı oyunu bizim üzerimizde de oynamaya çalışıyorlar. Ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor."
• "Kendi partilerindeki, çevrelerindeki, belediyelerindeki kadınlara yönelik taciz, şiddet, tecavüz olaylarını görmezden gelenlerin istismar siyasetinin sonu gelmiştir. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bu rezilliklerin üstü de örtülemiyor."
• "AK Parti kadın kolları 5 milyon 300 bin üye ile diğer partilerin üye sayılarının toplamına yakın bir konumdadır."
<p>Peki, koronavirüste son durum ne? Aşılarla ilgili yapılan araştırmalar  bize ne söylüyor? Sürü ba

Aşı araştırmaları bize ne söylüyor?

Buz tutan gölde balıkçıların zorlu mücadelesi

Alanya'daki tarihi Gülevşen Camisi restore ediliyor

Daha önce yere dökülüyordu, şimdi kilosu 100 TL'den satılıyor