• $8,4047
  • €10,1808
  • 506.756
  • 1460.86
27 Eylül 2020 Pazar 13:59 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'dan Azerbaycan'a destek mesajı: Tüm imkanlarımızla yanınızdayız

Başkan Erdoğan'dan Azerbaycan'a destek mesajı: Tüm imkanlarımızla yanınızdayız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik hain saldırılarına ilişkin, "Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır." açıklamasında bulundu. Erdoğan, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yaptı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik hain saldırılarına ilişkin, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yaparak, "Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır." ifadelerini kullandı.

Ermenistan'ın bölgece huzurun tehdidi olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır. Ermenistan’ın tahrikkar saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli bir tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkar tutumunu sürdüren Minsk üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan maalesef çok uzaktadır."

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüşen Başkan Erdoğan, tüm ülkelere Azerbaycan'ın yanında olma çağrısı yaparak şunları belirtti:

"Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullananlara karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz. Bugün yaptığımız telefon görüşmesinde dirayetli ve kararlı duruşuna bir kez daha şahit olduğum Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim İlham Aliyev'e ifade ettiğim gibi, Türkiye "tek millet, iki devlet" anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir."
<p>Mardin'de yolun karşısına geçmeye çalışan öğretmenler Büşra Yıldız ve Suzan Basın, hızla ilerleye

Mardin'de iki öğretmenin feci sonu: Ölüme böyle yürümüşler

WhatsApp mesaj iletme özelliğini sınırlandırdı

Kirpikleriyle dünya rekoru kırdı

F.Bahçe'de beklenmedik ayrılık! Hem de şaka gibi rakama