• $7,4377
  • €9,019
  • 443.227
  • 1560.01
26 Haziran 2020 Cuma 16:40 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan yanıt verdi! YKS sınavı neden erkene alındı?

Başkan Erdoğan yanıt verdi! YKS sınavı neden erkene alındı"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden gençlerle bir araya gelerek sorularını cevapladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden yarın ve pazar günü YKS'ye girecek gençlerle bir araya geldi.

Başkan Erdoğan kendisine yöneltilen soruları cevapladı. YKS,burs ücretleri, Kovid-19 başta olmak üzere gençlerin birçok sorusuna tüm detaylarıyla yanıt veren Başkan Erdoğan, sınav için motivasyon konuşmasında da bulundu.

YKS TARİHİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ

Koronavirüs salgınının ülkedeki birçok alan gibi sınav takvimini etkilediğini belirten Başkan Erdoğan, sınav tarihinin neden değiştirildiği sorusuna da yanıt verdi.

Sınav takviminin hassas bir çalışma ile yürütüldüğünü belirten Başkan Erdoğan, "Yeni tarih, belirsizliğe karşı bir tedbir olarak tespit edilmiştir." dedi.

Başkan Erdoğan konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Erdoğan, "Sınav tarihi 27-28 Haziran olarak belirlendi. Böylece ilk tarihe göre hazırlık yapan öğrencilerin gereksiz yere yaklaşık bir ay daha sınav stresi yaşamalarının önüne geçildi." dedi.

Başkan Erdoğan, YKS tarihi ile ilgili öne sürülen turizm iddialarını işaret ederek, "Bazılarının bu tarihin turizm sektörünü canlandırmak amacıyla belirlendiğini iddia etmesi tamamıyla spekülasyondur." ifadelerini kullandı.

1 MİLYON 600 BİN ÖĞRENCİYE KREDİ VE BURS İMKANI

Kredi veya burs için başvuran her öğrencinin talebine geri dönüldüğünün altını çizen Başkan Erdoğan, "Kredi veya burs alan öğrenci sayımız bu yıl 1 milyon 600 bini buldu." dedi.

Başkan Erdoğan konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

Göreve geldiğimizden bu yana burs ve kredi rakamlarını her yıl artırıyoruz. Tabi biz göreve geldiğimizde öğrenci harcı diye bir durum vardı. Onları da ne yaptık? Kaldırdık. Artık böyle bir durum söz konusu değil.

17 BİN YENİ YURT YATAĞI HİZMETE ALINACAK

Yurtların durumu ile ilgili bilgi aktaran Başkan Erdoğan, "Barınmaya gelince. Burada da çok önemli projeler hayata geçirdik. 2021 sonuna kadar 72 bin yeni yurt yatağı daha hizmete sunulacak." ifadelerini kullandı.

"Sizlerden tek isteğim, bütün enerji ve vaktinizi kendinizi daha iyi yetiştirmeye vermeniz, onun dışındaki tüm sorunları çözmek bizim görevimizdir." diyen Başkan Erdoğan bu sözleri ile öğrencilere motivasyon sağladı.

GENÇ VE İŞSİZ NÜFUS

Başkan Erdoğan, yeni mezun ancak iş bulaşamayan nüfusu hatırlataraki "Bir tarafta sanayide ve tarımda çalışacak insan açığı, diğer tarafta ciddi bir genç işsizlik var. Bu çarpık tabloyu değiştirmemiz gerekiyor." dedi.

Erdoğan, "Kendilerini geliştiren, birikimi ve yeteneğiyle öne çıkan her gencimize gönül huzuruyla çalışabileceği iş alanı sağlama konusunda kararlıyız." diye konuştu.

KOVİD-19'UN KAHRAMANLARI: MESLEK LİSELİLER

Başkan Erdoğan, "Meslek liselerimiz bu süreçte (salgın) hiç boş durmadılar. Maske ve tulum üretmek suretiyle sürece çok ciddi katkı sağladılar." dedi.

Erdoğan,"Benim için imam hatipli neyse meslek liseli de anadolu liseli de diğer okullarda okuyan çocuklarımız da hep birdir." ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYAYA BAKIŞ AÇISI

Sosyal medyayı iyi kullandığı bilinse de diğer taraftan uyarılarını da yapan Başkan Erdoğan, bu platforma karşı olan tutumu sorulduğunda, "Sosyal medyadan nefret etsek böylesine yaygın ve etkin şekilde kullanmazdık." şeklinde yanıt verdi.

Erdoğan, "Günümüz dünyasında dijital platformların, sosyal medyanın asla ihmal edilemeyecek derecede önemli mecra olduğunu biliyoruz." diye konuştu.

Sosyal medya ve dijital platformların geliştirileceğini aktaran Başkan Erdoğan, "Milletimizi güvenilir bir internet mecrasına yapacağımız yasal düzenlemelerle kavuşturacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya konusunda güçlü bir hukuki altyapı oluşturmanın hazırlıkları içinde olduklarını da ekledi.

2053 ve 2071 VİZYONU

Başkan Erdoğan öğrencilere "Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmaya çalışırken sizlere de 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ediyoruz." sözleri ile hitap etti.

TÜRKİYE'NİN KOVİD-19 İLE ÖRNEK MÜCADELESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde ilk vakanın tespit edildiği tarihten bugüne kadar koronavirüs salgınına karşı dünyaya örnek teşkil eden bir mücadele yürüttük." dedi.

Erdoğan, "Günlük vaka ve ölüm sayısının henüz istediğimiz seviyelere düşmemiş olması dikkati ve tedbiri elden bırakmamamız gerektiğine işaret ediyor." ifadelerini kullandı.

Erdoğan YKS'ye girecek öğrencilere şunları söyledi:

"Aman heyecanlanmayın, sakin olun. Sakinlikle ve sükunetle inanıyorum ki sizler büyük bir başarıyla bu sınavlardan çıkacaksınız. Rabb'im zihninizi ve bahtınızı açık etsin."

<p>Hiçbir şey ortaya koyamayan, alternatif üretemeyen muhalefetin işi ve gücünün yalan söyleyerek se

'Muhalefet yalan, algı ve manipülasyonla oy devşirmeye çalışıyor'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Defineciler, iki türbeyi tahrip etti

Kızılırmak buz tuttu