• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
29 Ocak 2021 Cuma 14:13 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan uyardı: Çok ağır cezalar sizleri bulabilir

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Fiyat artışı konusunda vatandaşın ezilmesine müsaade etmeyeceklerini belirten Erdoğan, "Esnaflarıma sesleniyorum, süreci böyle devam ettirecek olursa ağır cezalarla karşılaşırsınız. Yaptığınız işi hakkı ile yapın." dedi. Restoranların ne zaman açılacağına da değinen Erdoğan, "Şu anda lokantalarımızı belirli bir süre daha gözetleme gibi düşüncelerimiz var" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. Fiyat artışı konusunda vatandaşın ezilmesine müsaade etmeyeceklerini belirten Erdoğan, "Yaptığınız işi hakkı ile yapın." uyarısında bulundu.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Bilim Kurulu tavsiyelerine uyuyoruz. Vefat sayılarındaki düşüş de beni ciddi oranda umutlandırıyor. Açık mekanlarla ilgili adımlar atmaya gayret ettik; şu anda lokantalarımızı belirli bir süre daha gözetleme gibi düşüncelerimiz var. Bu süre içerisinde Küçük esnafımızı yalnız bırakamayız onlara da gerekli desteği verdik, veriyoruz.

Mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmeler var doğru, fakat onu da inşallah aşacağımıza inanıyorum.

GIDA FİYATLARINDAKİ ARTIŞ

Vatandaşın bu noktada ezilmesine tahammül edemeyiz. Esnaflarıma sesleniyorum, Eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. Yaptığınız işi hakkı ile yapın.

ELON MUSK İLE GÖRÜŞME

Müşterek neler yapabiliriz bu konuda ben de bir arkadaşımızı görevlendirerek, Elon Musk ile sürekli irtibat halinde olacaklar.


Haberin Özeti

Başkan Erdoğan, Cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Elon Musk'la görüşme
• "Ortak çalışma durumu söz konusu; müşterek neler yapabiliriz bunu konuştuk."

Esnaf destekleri
• "Küçük esnafımızı yalnız bırakamayız onlara da gerekli desteği verdik, veriyoruz."

Koronavirüs
• "Vefat sayılarındaki düşüş beni ciddi manada ümitlendiriyor. Mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmeler var doğru, fakat onu da inşallah aşacağımıza inanıyorum."

Gıda fiyatlarındaki fahiş artış
• "Eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. Vatandaşın ezilmesine tahammül edemeyiz. Çok ciddi fiyat farkları olduğunu görüyoruz. Bu süreci takipteyiz."
<p>DİSK'e bağlı Genel-İş ile Maltepe Belediyesi arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşm

Maltepe'de 5 gündür çöp toplanmıyor

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek