• $7,4091
  • €9,0011
  • 441.52
  • 1540.21
07 Ocak 2021 Perşembe 14:28 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan, Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaret etti

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etti.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etti.

Başkan Erdoğan'nın sürpriz ziyareti yaklaşık olarak 1 saat sürdü. Başkan Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde de yine bir sürpriz yaparak MHP liderdi Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etmişti..

ERBAKAN'A EN YAKIN İSİMLERDENDİ

Asiltürk, Milli Görüş siyasetinin lideri Necmettin Erbakan'a en yakın isimlerdendi. Asiltürk, Erbakan'la yakın çalışma gerçekleştirmişti. İşte

OĞUZHAN ASİLTÜRK KİMDİR?

Milli Görüş hareketinin önemli isimlerinden Oğuzhan Asiltürk, 1935 yılında Malatya'nın Hekimhan ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden mezun oldu. Bir süre serbest mühendis olarak çalıştı. Daha sonra siyasete atılarak Milli Selamet Partisi'ne katıldı. 4-5. Dönem Ankara, 9-10-11. Dönem'de de Malatya milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Bunun yanında Sanayi-Teknoloji ve İçişleri Bakanlığı da yaptı. 12 Eyül 1980 askeri darbesinin ardından da 10 yıl siyasetten uzaklaştırıldı. Ancak 1987'de yapılan halk oylaması sonucunda bu yasağı kaldırıldı. 1988 yılında da Refah Partisi'nin (RP) genel sekreterliğine getirildi. RP'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması üzerine de Fazilet Partisi'ne girdi. Necmettin Erbakan'ın ölümü sonrasında da Saadet Partisi'nin YİK başkanlığına getirildi. Öte yandan Asiltürk'ün Sosyal Yapının Güçlendirilmesi isimli bir kitabı bulunmaktadır.


Haberin Özeti

Başkan Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etti.

ARKA PLAN
• Başkan Erdoğan dün de MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi evinde ziyaret etmişti. 1 saat 10 dakika süren görüşmenin içeriğine ilişkin bilgi paylaşılmamıştı.
<p><span>İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri HDP Binası'na 6 saatlik

Kandil değil HDP binası

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyanın en saçma yasakları! Bunları ilk kez duyacaksınız

Karlı kış günlerinde ''Van usulü beyzbol'' oynayarak eğleniyorlar