• $8,4047
  • €10,1808
  • 506.756
  • 1460.86
11 Mayıs 2021 Salı 13:45 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah ve Katar Emiri Al Sani ile görüştü

Başkan Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah ve Katar Emiri Al Sani ile görüştü

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefon görüştü. Görüşmelerde, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ve Malezya'nın İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları konusunda tüm platformlarda yakın iş birliği yapacağına inandığını ifade etti. Başkan Erdoğan ardından, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefon görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, ikili ilişkiler ile İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

Başkan Erdoğan, görüşmede, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırarak Filistinlilere yaşattığı zulüm karşısında tek yürek ve tek ses olmak gerektiğini belirterek, Türkiye ve Malzeya'nın bu konuda Birleşmiş Milletler ve İslam İşbirliği Teşkilatı başta olmak üzere ilgili tüm platformlarda yakın iş birliği yapacağına inandığını ifade etti.

Başkan Erdoğan ardından Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Bu görüşmede de İsrail'in saldırıları ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İsrail'in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı bölge ülkeleri ve uluslararası kamuoyunun harekete geçirilmesi noktasında Türkiye ve Katar'ın birlikte yapacağı çalışmaların önemli olduğunu ifade etti.

<p>Peki, Osmanlı'da eğitim nasıldı? Modern eğitim kurumları ne  zaman kuruldu? Padişahlar eğitime na

Osmanlı'da eğitim sistemi nasıldı?

WhatsApp mesaj iletme özelliğini sınırlandırdı

Kirpikleriyle dünya rekoru kırdı

F.Bahçe'de beklenmedik ayrılık! Hem de şaka gibi rakama