• $8,3435
  • €10,0668
  • 478.469
  • 1345.15
07 Nisan 2021 Çarşamba 16:30 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan Kanal İstanbul'un ÇED raporunun hazırlandığını duyurdu

Başkan Erdoğan Kanal İstanbul'un ÇED raporunun hazırlandığını duyurdu

Başkan Erdoğan AK Parti grup toplantısında yaptığı açıklamalarda Kanal İstanbul ile alakalı heyecanlandıran gelişmeyi duyurdu.

Türkiye için büyük avanta sağlayacak Kanal İstanbul Projesi'nin ÇED raporunun tamamlandığını duyuran Başkan Erdoğan, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Buradan milletimize bir müjde vermek istiyorum. Ülkemizin en büyük ve en stratejik altyapı projesi olan Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Projenin ÇED raporu, 56 kurum ve kuruluşun, 200'den fazla bilim insanının, medyanın ve vatandaşlarımızın katkılarıyla tamamlandı. İki yakasında kurulacak 500 bin nüfuslu şehir İstanbul'un depreme hazırlığını da hızlandıracaktır.

Karadeniz'de hem biz hem de kıyısı olan ülkeler sürekli büyük ve yeni limanlar yapıyor. Bu durum gemi trafiğinin daha da artacağına işaret ediyor. Tehdit ediyor. Bütün müteahhitlerin elinden geliyoruz, geldiğimizde ödemeleri vesaire... Ellerinden alırız ve kendilerini de kenara koyarız. böyle bir devletin devamlılığına inanmak olabilir mi? Şartları zorlayarak Boğaz'daki gemi trafiğini sürdürüyoruz.

"İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE KANAL İSTANBUL'A BAŞLIYORUZ"

Kanal İstanbul bölge için yeni bir nefes borusu olacaktır. İsteseniz de istemeseniz de Kanal İstanbul'a başlıyoruz ve yapacağız.

İnşa edeceğimiz 45 kilometre uzunluğa, 21 metre derinliğe, 275 metre taban genişliğine, en dar yerinde 360 metre su yüzeyi genişliğine sahip Kanal İstanbul, bölge için yeni bir nefes borusu olacaktır.

<p>Peki muhalefet kendi yarattığı erken seçim gündemini neden kapattı? Türkiye'yi geçmişte erken seç

CHP'nin erken seçim gündemi neden kapandı?

Kuş cenneti Kuyucuk Gölü, ilkbaharda göçmen misafirleriyle şenlendi

Kaşkay Türklerinin asırlardır sürdürdükleri gelenek ''yaylaya göç'' başladı

Yurt genelinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor