• $7,9801
  • €9,4556
  • 487.186
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Temmuz 2020 Pazar 13:07 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan: İstihbarat bizim kilit silahımızdır

Başkan Erdoğan: İstihbarat bizim kilit silahımızdır
AA

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığı Yeni Hizmet Binası Açılış Töreni'nde konuştu. Başkan Erdoğan, "Ayasofya'yı ibadete açma sürecinde İstanbul'un 1453'ten beri süren Türk toprağı kimliğini sindirmekte zorlananlar olduğuna şahitlik ettik." dedi. MİT'in yeni binaları yeni atılımları ile devletimize olan hizmetlerini kat be kat arttıracağına inandığını belirten Başkan Erdoğan, "Bilginin ve bilgiyi kullanmanın en etkili silaha döndüğü bir dönemde istihbaratın önemi çok daha fazla artmıştır. Teşkilatımız kriptoloji, siber, uydu, sinyal istihbaratı alanlarında dünya ölçeğinde çalışmalara imza atıyor." ifadelerinde bulundu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"İSTANBUL SADECE TÜRKİYE'NİN DEĞİL DÜNYANIN MERKEZİ"

Bilginin ve bilgiyi kullanmanın en etkili silah olduğu bu dönemde teşkilatın önemi arttı. İstanbul diğer özelliklerinin yanı sıra istihbarat konusunda da özel konumuyla ortaya çıkmıştı. Ülkemizin bir süredir verdiği tarihi mücadelede ilk hedef alnın kurumun MİT olması tesadüf değil. Türkiye son dönemdeki imtihanlarından alnının akı ile çıktı. İstanbul sadece Türkiye'nin değil dünyanın merkezi konumundadır. Burada atılan her adım dünyanın ilgisini çekiyor.

Tarihin her döneminde stratejik öneme sahip İstanbul bugün de aynı cazibesini sürdürüyor. Ecdadın hayalini gerçekleştirmek Fatih Sultan Mehmet Han'a nasip oldu.

"İSTANBUL'UN TÜRK TOPRAĞI OLUŞUNU SİNDİREMEYENLER VAR"

Başkan Erdoğan Ayasofya'nın ibadete açılmasına dikkati çekerek, "İstanbul'un Türk toprağı oluşunu sindiremeyenler var" dedi.

"İSTANBUL BÖLGE BAŞKANLIĞI'NDAN BÜYÜK BAŞARI BEKLİYORUZ"

Fethin üzerinden asırlar geçmesine rağmen hala İstanbul'un Türk milletinin ve Müslümanların elinde olmasının kabullenilemediğini görüyoruz. Ülkemizin bir süredir verdiği tarihi mücadelede ilk hedef alınan kurumlarının başında MİT'in geliyor olması tesadüfi değildir

PKK VE LİDER KADROSU HAREKET EDEMEZ HALE GELDİ

Terör örgütleri ile yürüttüğümüz etkin mücadele dünyanın bizimle iş birliği yapmasının yolunu açtı. Teröristler biliyor ki dünyanın neresinde olursa olsunlar Türkiye enselerinde. MİT'in TSK ve Emniyet ile yürüttüğü operasyonlarda PKK ve lider kadrosu hareket edemez hale geldi.

Suriye'de güvenli bölgeler oluşturulması ve sınırların temizlenmesi gibi birçok görev teşkilatımız tarafından eksiksiz yerine getirildi. Ülkemiz tüm platformlarda etkili şekilde yerini alıyor. Her alanda olduğu gibi istihbaratta da zoru başardık.

STRATEJİK ÖNEME SAHİP

Söz konusu inşaatın Milli İstihbarat Teşkilatının fiziksel imkanlarını, istihbarı kapasitesiyle uyumlu hale getirme hedefi çerçevesinde Ocak 2020'de açılışını yaptığı ana karargah binasından sonra ikinci önemli açılış olduğu ifade edilirken, teşkilatın projeyi tasarlarken, tarihin her döneminde stratejik öneme sahip olan İstanbul'un istihbarı çalışmalar açısından oynadığı rolü dikkate aldığı kaydedildi

SON TEKNOLOJİYLE DONATILDI

Ankara'daki "KALE" adlı binaya benzer şekilde yatay bir mimari ile inşa edilen binada, kompartımantasyon ve koordinasyon dengesi azami düzeyde gözetilerek ortak çalışmalar amacıyla çok sayıda toplantı salonu tasarlandı. Modern ve akıllı bir bina olarak inşa edilen yapıda, yerleşke içinde geniş bir konferans salonu, spor merkezleri ve son teknolojilerle donatılan Dünya’daki benzerlerinden üstün özellikleri ile dikkat çeken ATIŞ & EGİTİMSANAL TAKTİK MERKEZİ de bulunuyor.

<p>İstanbul'da birçok noktada yoğun sisten dolayı trafikte görüş mesafesi düşünce sürücüler zor anla

İstanbul'da yoğun sis: Sürücüler zor anlar yaşadı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'daki sis havadan görüntülendi