• $ 6,0887
  • € 6,8127
  • 250.943
  • 85.719
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Başbakan'dan Kabotaj Bayramı mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin denizcilik alanındaki ağırlığını gelecekte daha fazla hissettireceğine ve rekabet gücünü yükselterek denizcilik sektöründe dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olacağına inandığını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyetin kuruluşundan sonra elde edilen en önemli başarılardan birisinin, 1926 yılında çıkarılan Kabotaj Kanunu ile birlikte karasularında ilan edilen egemenlik ve bağımsızlığın olduğunu ifade eden Erdoğan, ''Üç tarafı denizlerle çevrili ve iki önemli boğaza sahip olan Türkiye için karasuların bağımsızlığı ve egemenliği hayati öneme sahiptir'' ifadesini kullandı.

''Ne yazık ki ülkemizin sahip olduğu denizcilik potansiyeli ve imkanları, ne ticarette, ne turizmde, ne de balıkçılıkta etkin bir şekilde değerlendirilmiştir'' saptamasında bulunan Erdoğan, hükümet olarak, bu şuurla, denizciliği milli ülkü haline getirdiklerini ve dokuz yıllık iktidarları boyunca bu alanda muazzam başarılar elde ettiklerini vurguladı.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Hükümetimizin girişimleri ve yatırımları neticesinde, denizler sadece turizm açısından değil, aynı zamanda ekonomik, kültürel ve ulaşım alanlarında gerçek bir zenginliğimiz haline dönüştü. İnanıyorum ki Türkiye denizcilik alanındaki ağırlığını gelecekte daha fazla hissettirecek ve rekabet gücünü yükselterek denizcilik sektöründe dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olacaktır.

Bu inançla, Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutluyor, denizcilerimize başarılar diliyor, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum.''

AA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

ATV ekranlarının sevilen dizisi Hercai´nin merakla beklenen yeni bölüm 2. fragmanı sonunda yayınland

Hercai 11. Bölüm 2. Fragmanı İzle

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Meteoroloji sağanak uyarısında bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları