• $7,5399
  • €8,9794
  • 413.056
  • 1541.98
26 Mart 2018 Pazartesi 15:29 | Son Güncelleme:

Başbakan Yıldırım:Türk tiyatrosunun daha da güçlenmesini temenni ediyorum

Başbakan Yıldırım:Türk tiyatrosunun daha da güçlenmesini temenni ediyorum

Başbakan Yıldırım, "Geleneksel Türk tiyatrosunu yaşatmak ve tiyatrolarımızın gelişimini sağlamak için gereken hassasiyeti her zaman göstereceğiz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Sanatın, insanın güzel olanı görme ve var olanı güzelleştirme  çabasından doğduğunu, medeniyetlerin şekillenmesinde tayin edici bir öncü rol  üstlendiğini belirten Yıldırım, insani özellikleri güçlü bir şekilde ifade eden  ve medeniyet tarihinin en köklü sanat dallarından biri olan tiyatronun,  toplumların kültürel olarak gelişiminde, evrensel değerlerin benimsenmesinde  önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Birey ve toplum arasındaki ilişkiyi irdeleyen ve topluma ayna tutan  tiyatronun, aynı zamanda güçlü bir eğitim aracı olduğuna işaret eden Yıldırım,  şöyle devam etti. "Kültürel değerlerimize ve toplumsal hassasiyetlerimize uygun  nitelikli tiyatro eserlerinin insanımızla buluşması çok büyük önem taşımaktadır.  Dünya Tiyatro Günü'nü kutladığımız bugün, bütün sanat dalları gibi tiyatronun da  barış dolu bir dünyaya daha fazla hizmet etmesini, sevgi, hoşgörü, dayanışma gibi  yüksek insani değerleri daha fazla güçlendirmesini diliyorum. Ülkemizin estetik  ve sanatsal yönden gelişmesine katkılarını başarıyla sürdüren ve köklü bir  geleneği olan Türk tiyatrosunun daha da güçlenmesini temenni ediyorum. Geleneksel  Türk tiyatrosunu yaşatmak ve tiyatrolarımızın gelişimini sağlamak için gereken  hassasiyeti her zaman göstereceğiz."

 Yıldırım, tiyatro sanatçılarının ve çalışanlarının Dünya Tiyatro  Günü'nü kutlayarak, bütün sanatseverleri gönülden selamladığını kaydetti.

(AA)

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı